Golijada u Jurovcu, Mladost (SM) i Naprijed maksimalno iskoristili prednost domaćeg terena

Odigrane su i posljednje utakmice prvog kola Međimurske Premier lige. Baš kao i u jučerašnjim mečevima, tako je i u današnjima bilo izrazito zanimljivo. U tri od četiri susreta mogli smo vidjeli prave golijade. Najzanimljivije je bilo u Jurovcu na utakmici Bratstva i Dinama, gdje smo svjedočili šest pogodaka, brzom preokretu i pogotku u zadnjim minutama utakmice.

NK BSK BELICA – NK MEĐIMUREC (DP) 0:0

U Belici su sezonu otvorili domaći BSK i gostujući Međimurec. Bila je ovo utakmica bez pogodaka u kojoj su obje momčadi pokazale karakter, no na kraju su se morale zadovoljiti remijem. Napetost i nervoza su se osjećali na terenu, no mnogi bi rekli da je to normalno među kvalitetnim ekipama tijekom otvaranja prvenstva.

“Vrlo nervozna utakmica. Neskromno ću reći da smo zaslužili pobjedu po omjeru udaraca i prilika, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. Nismo bili prisebni u tim šansama. Čestitamo Dunjkovcu na bodu. Zadovoljan sam igrom momčadi, ali ne i realizacijom. Naravno, u sljedećem kolu ne idemo s bijelom zastavom u Macinec. Domaćinu ćemo također pokušati poremetiti planove”, rekao je trener Belice Davor Piškor.

“Na kraju krajeva, moram reći da smo zadovoljni bodom, iako smo došli po sva tri. Bilo je prilika s obje strane. Prvo je kolo i ekipe se tek kompletiraju. Mi smo danas došli hendikepirani, bez tri-četiri igrača. Zadovoljni smo bodom, ali utakmica je mogla otići na bilo koju stranu. Bilo je ovo taktičko nadmudrivanje i ispitivanje snaga. To je Belica, oni su viceprvak iz prošle sezone. Ne bih rekao da je nervoza bila prisutna, bilo je dosta napetosti i borbenosti. Tek je početak prvenstva i teško je još tražiti igru. Planiram da moja ekipa bude na top nivou za neka dva-tri tjedna. U sljedećem kolu nas čeka veliki derbi s Nedelišćem. Mi ćemo ići na pobjedu i vjerujem da ćemo osvojiti tri boda”, izjavio je Jurica Vručina, trener Međimurca.

NK MLADOST SVETA MARIJA – NK JEDINSTVO (GM) 4:1

Mladost je pred 250 gledatelja na domaćem terenu slavila visokim rezultatom. Iako je postigla četiri pogotka i na papiru djeluje kao da je imala lagan zadatak, stvarnost govori da nije sve išlo tako glatko. Poveli su domaćini u 14. minuti preko Dominika Gašparića. U 28. povećavaju prednost na 2:0 golom Nikole Valjka. Tim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme i djelovalo je kao da momčad Marija Cvetka očekuje lagan završetak utakmice.

Međutim, goste se ipak nešto pitalo, a upravo su oni u drugom poluvremenu pokazali dominaciju, što je urodilo plodom u 54. minuti i smanjenjem prednosti domaćina. Gosti su osuli paljbu po golu domaćina, no nisu uspjeli doći do željenih pogodaka. Njihove propuštene prilike iskoristili su domaćini te na krilima Valjka i Gašparića u završnici stigli do velike pobjede.

“Generalno sam zadovoljan svojom momčadi, bila je ovo teška utakmica. Bilo je perioda u drugom poluvremenu kad su nas protivnici stisnuli nakon 2-1, ali na kraju smo uspjeli iščupati pobjedu. Sama utakmica je bila dobra, kao i protivnik, koji je jedna posložena ekipa. U sljedećem kolu gostujemo kod Galeba i idemo na pobjedu. Možda nam bude malo lakše u gostima, budemo vidjeli. U srijedu imamo kup utakmicu tako da ćemo probati kombinirati za srijedu i nedjelju, ali očekujem pobjedu”, za Sportalo je izjavu dao Mario Cvetko, trener Mladosti.

“Čestitam domaćinu na pobjedi i želim im sve najbolje u daljnjoj fazi natjecanja. Rezultat nije realna slika onoga što se odvijalo na terenu. Moja ekipa je imala dosta promašenih prigoda. Imali smo dobru igru, ali u nogometu nekad zna biti nedostatak sreće. Lopta jednostavno danas nije išla u gol, a domaćin je prvi gol zabio dosta sretno i uz pomoć neke naše greške. Nakon drugog gola se vraćamo na 2:1, imamo dominaciju i kontrolu nad utakmicom. Na kraju svega, rezultat je previsok. Ponosan sam na svoju ekipu, njenim pristupom i gardom. Ako ovako nastavimo, sigurno da nema straha za bodove. Nadam se da ćemo ovu igru prenijeti i na kup i na sljedeće kolo. Još jednom ponavljam, ponosan sam na svoju ekipu. Sve je bilo na nivou, osim realizacije i sportske sreće”, zaključuje Petar Medvar, trener Jedinstva.

NK BRATSTVO (Ju) – NK DINAMO PALOVEC 3:3

Danas su u Jurovcu snage odmjerili Bratstvo i Dinamo Palovec. Bila je ovo prava nedjeljna utakmica, ona kakvu svaki (neutralni) navijač želi gledati. Gosti iz Palovca već u startu utakmice su pokazali da s njima nema šale. U 24. minuti susreta na svojem su kontu imali rezultat 0:2, zahvaljujući pogocima Davora Štroka i Ladislava Juniora Nađa.

U drugom su poluvremenu mreže mirovale sve do 74. minute, kad Mario Turk smanjuje prednost gostiju. Samo šest minuta kasnije iz kaznenog udarca domaćini dolaze do izjednačenja. Boris Vurušić u 84. minuti donosi potpuni preokret Bratstvu i prvo njihovo vodstvo na utakmici. I kad se činilo da će Bratstvo odnijeti pobjedu rezultatom 3:2, u 90. minuti ukazao se Josip Fažon i osigurao bod Dinamu.

“Što se naše igre tiče, prvo poluvrijeme smo bili totalno ne koncentrirani, gosti su bili puno bolji. Ne znam što se dogodilo, kao da nismo došli na utakmicu. Na poluvremenu smo se konsolidirali, napravili izmjene i brzo smo došli do izjednačenja. Kasnije smo zabili i za 3:2, ali dogodilo se to što se dogodilo. Na kraju moramo biti zadovoljni i realni. Da nam je netko na poluvremenu dao 3:3 na kraju utakmice, prihvatili bismo objeručke. Moram čestitati svojim dečkima i protivniku. Bila je ovo dobra i borbena utakmica. U sljedećem kolu igramo protiv Jedinstva. Malo je specifična situacija jer igramo i u srijedu u kupu protiv njih. U tjedan dana se dvaput susrećemo s njima, oba puta na gostovanju. To je dobra momčad s dobrim trenerom i jako su posloženi. Svako gostovanje u Premier ligi bit će teško, ali mi ćemo dati sve od sebe da pobijedimo i u kupu i u nedjelju”, rekao je trener Bratstva Luka Murk.

“Mi smo u prvom poluvremenu bili bolji. Zadnjih 25 minuta drugog poluvremena domaćin preokreće rezultat, a mi u zadnjoj minuti dajemo gol za 3:3. Na kraju mogu samo reći da je ovo realan rezultat. Zadovoljan sam svojom momčadi. Možda smo malo u drugom poluvremenu pali u igri, imali smo dva povrijeđena igrača i morali smo napraviti izmjene. U sljedećem kolu smo domaćini, igramo protiv Naprijed. Svaka utakmica će biti teška u ovoj Premier ligi jer su momčadi izjednačene. Nema laganih utakmica, ali očekujem pobjedu”, izjavio je Mario Zaspan, trener Dinama.

NK NAPRIJED (C) – NK SLOGA ŠTRIGOVA 3:0

Utakmica između dvije kvalitetne momčadi odigrana je na igralištu Zdenci u Cirkovljanima. Gostujuća Sloga stigla je u Cirkovljane po sva tri boda, no naišla je na neprobojni bedem zvan Naprijed. Domaćini su uvjerljivo stigli do pobjede, pogocima Matije Božeka u 19., Davida Attile Takacsa u 47. i Ljerka Varge u 76. minuti susreta. Momčad Dražena Horvata itekako može biti zadovoljna ostvarenim rezultatom, dok će Tine Špilak sa svojim dečkima ipak morati poraditi na igri, žele li do prvih bodova u sezoni.

“Zadovoljan sam igrom, pogotovo nakon pobjede od 3:0. Dečki su prihvatili zahtjeve koji su se tražili od njih. Mislim da smo dobro odigrali utakmicu. Nakon prvog pogotka je sve išlo na našu stranu. Sasvim zaslužena pobjeda protiv jedne jako dobre ekipe. U sljedećem kolu idemo u goste u Palovec na susjedski derbi. Sigurno će to biti teška utakmica jer znamo da imaju dobru ekipu. Mi idemo nešto osvojiti, tako ćemo se postaviti. Nadam se jednoj dobroj utakmici, budemo vidjeli tko će biti bolji”, tvrdi Dražen Horvat, trener Naprijeda.

“Domaćini su bili bolji, oni su iskoristili jednu priliku u prvom poluvremenu, a mi naše dvije nismo. Odmah na početku drugog poluvremena smo primili gol i nakon toga se domaćin pametno zatvorio. Mi nismo bili pravi tako da je ovo zaslužena pobjeda domaćina. U prvom poluvremenu smo dosta dobro stajali, onako kako smo se dogovorili. Nažalost, previše smo griješili u predaji lopte. Ima tu puno prostora za napredak, moramo biti bolji”, jasan je Slogin trener Tine Špilak.