Gol Rakitića u ludoj pobjedi Seville

Španjolska Primera se ozbiljno zakuhala, loši rezultati Atletica vratili su u igru za nalsov prvaka gigante Real i Barcelonu, ali na mala vrata tu se blizu drži i Sevilla našeg Ivana Rakitića.

O El clasicu je sve napisano, sjajna nogometna predstava u kojoj je ponajbolji bio kapetan Vatrenih Luka Modrić otišla je na stranu Kraljevskog kluba, nakon toga je Atletico osvojio samo bod na gostovanju u Sevilli kod Betisa i time se na vrhu stvorila ogromna gužva. Atletico je i dalje na vrhu, bod ispred gradskog rivala, a dva ispred Barcelone. Pobjedom nad Celtom i Sevilla je ostala u igri, oni zaostaju 6 bodova za liderom, puno je to, oprezni bi rekli i previše, ali kako je čitava sezona puna iznenađenja sigurno se u Sevilli nadaju čudu do kraja sezone.

A pravo čudo od utakmice odigrali su u Vigu Celta i Sevilla, Rakitićeva momčad slavila je u utakmici sa sedam golova! Krenulo je ranim vodstvom Seville, u 7. minuti pogodio je Kounde, a onda dva brza gola Aspasa za veliki preokret domaće momčadi. U 35. minuti Fernando je poravnao, ali Celta na odmor ipak odlazi s vodstvom zahvaljujući Mendezu. U 60. minuti Ivan Rakitić koristi zbunjenost domaće obrane i poravnava na 3:3, a u 76. Gomez po četvrti put pogađa domaću mrežu, ovoga puta Sevilla se obranila i ostala u igri za osvajanje La lige.