/Futsal Dinamo zaustavio Brod 035 u osmini finala nacionalnog kupa BROĐANI OSTALI ZAMALO PREKRATKI
brod 035 futsal dinaom ss fb

Pobjednici kupa Slavonije i Baranje malonogometaši Broda 035 u osmini finala Kupa Hrvatske u dvorani Vijuš ugostili su Futsal Dinamo iz Zagreba. Za razliku od prošle sezone za Brođane više ne igraju: Konrad, Čavar, Janković i Munjiza, dok su i Zagrepčani pomladili momčad. Na kraju su gosti nakon bolje igre u drugom poluvremenu sa 4:2 došli do pobjede i prolaska u četvrt – finale Kupa Hrvatske.

1/8F 15.11.2019 17:30 Petrinja MNK Petrinjčica – Kijevo 8:7 11m 3:3

Ponovno su Brođani pokazali koliko vole futsal odnosno mali nogomet budući je utakmicu osmine – finala Kupa Hrvatske pratilo gotovo 1.000 gledatelja. Gostujuća ekipa od prve pa do posljednje sekunde imala je podršku svojih navijača okupljenih iz slavonskobaranjskih podružnica. Na kraju je sedmoplasirana ekipa Prve lige Futsal Dinamo opravdala ulogu favorita protiv vodećeg drugoligaša skupine istok Broda 035 koji je pružio sasvim dobar otpor. Upravo je prvoligaško iskustvo  i više snage u drugom poluvremenu presudilo u korist Modrih.

U početku je Futsal Dinamo bio bolji te je prijetio 2 puta preko Čekola i Šulentića te jednom preko Gagulića. Prvu pravu prigodu Brođani imaju u 14. minut preko Bundavice, ali je Herceg obranio, dok je u nastavku akcije Gagulić bio sam ispred Kovačevića koji je i dalje nesavladiv. Na drugoj strani u 15. minuti najbolji domaći igrač Dino Bundavica još jednom je pokazao koliko je dobar i kvalitetan na futsalu te je svladao Hercega za vodstvo Broda 035 od 1:0. Mogli su domaći do kraja poluvremena udvostručiti svoju prednost, ali prvo Mirković i nešto kasnije Mijić nisu uspjeli pogoditi okvir gola. Tako se s vodstvom ekipe trenera Ivice Ćorluke od 1:0 otišlo na poluvrijeme, dok je gostima iz Zagreba u nastavku trebalo 5. minuta za poravnanje. Nakon dobre akcije lopta je došla do slobodnog Grbića koji kroz nekoliko igrača šutira prema golu, na crti je bio domaći Gačić koji nije uspio spriječiti ulazak lopte u mrežu za 1:1.

aaaaaaaavvvvvv

Nakon toga je Brod 035 imao nekoliko pokušaja za novo vodstvo. Prvo se u prigodu u 29. minuti našao Ćubel koji se nakon dodavanja Bundavice oslobodio dvojice i onda je njegov šut od bloka otišao malo pokraj gola. Ubrzo je u prigodi i Gačić, ali njegov dobar udarac Herceg vadi iz donjeg lijevog kuta. Zato je precizan na drugoj strani bio Kanjuh koji je u 31. minuti precizno naciljao dalji kut pokrivenog Kovačevića koji nije mogao dobro reagirati te je Futsal Dinamo poveo s 2:1. Kanjuh tu nije stao već je u 37. minuti nakon lijepo odigrane akcije svojim drugim golom na utakmici potvrdio prolazak Zagrepčana u slijedeću fazu natjecanja. Brođani igraju bez vratara ne bi li stigli rezultat, a to koristi Ivan Šulentić koji u 38. minuti pogađa prazan gol za 4:1. U istoj minuti Brod 035 smanjuje rezultat preko Marija Ćubela koji zabija pod gredu za konačnih 4:2 u korist Futsal Dinama.

Prema svemu viđenom Futsal Dinamo je zasluženo prošao u četvrt- finale Kupa Hrvatske, dok se Brod 035 sada okreće prvenstvu u Drugoj ligi – istok u kojoj želi naslov prvaka te se kroz kvalifikacije pokušati vratiti u Prvu ligu. (Josip Šebalj)