Frankopan do pobjede u derbiju začelja s novim trenerom

S tri nedjeljna susreta kompletirano je 29.kolo MŽNL, a u njima se ističe jako vrijedna pobjeda Frankopana koji je pod vodstvom novog trenera Darka Matanića krenuo u žestoku borbu za ostanak u ovom društvu. Prednost Haška se tako istopila na tri dostižna boda, a zanimljivu utakmicu s puno preokreta začinio je vratar domaćih Anto Đurić obranivši kazneni udarac u nadoknadi vremena.

Grabovac je odnio bodove iz Satnice Đakovačke zahvaljujući jedinom strijelcu na ovome susretu Dorianu Špoljariću, a do bodova za mirnu završnicu natjecanja stigao je i Zrinski na krilima svoga sjajnog kapetana Stjepana Naglića koji je dva puta doveo svoju momčad u vodstvo i to drugo su uspjeli sačuvati do kraja utakmice protiv odlične momčadi Marija Amidžića.

29 15.05.2021 17:30 Osijek NK Olimpija – NK Radnički (Ž) 1:1
29 16.05.2021 17:30 Andrijaševci NK Frankopan (RA) – NK HAŠK Sokol 3:2
29 15.05.2021 17:30 Darda NK Darda – NK Borinci 1:1
29 16.05.2021 17:30 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – HNK Grabovac 0:1
29 15.05.2021 17:30 Otok NK Otok – NK Slavonac Komletinci 2:2
29 15.05.2021 17:30 Bobota NK Borac (Bo) – NK Torpedo Kuševac 2:0
29 16.05.2021 17:30 Bošnjaci NK Zrinski (B) – HNK Radnički (M) 2:1
29 15.05.2021 17:30 Vinkovci NK Dilj (V) – NK Višnjevac 3:0
29 15.05.2021 17:30 Kneževi Vinogradi NK Borac (KV) – NK Šokadija (BG) 0:1

Frankopan – Hašk 3:2

Prije dva dana preuzeo sam momčad Frankopana u dosta nezahvalnoj situaciji budući da je dosadašnji trener dao ostavku. Nakon odrađenog jednog treninga u petak s većinom igrača upoznao sam se tek danas prije utakmice. Međutim danas smo dosta sretno i spretno pobijedili momčad iz Starih Jankovaca prvenstveno zajedničkim momčadskim pristupom mojih momaka koji su željeli pobjedu koji su vjerovali u sebe i koji su svojim pristupom i maksimalnim angažmanom izborili zasluženu pobjedu te slijedom toga čestitke mojim igračima, ali i gostima iz Jankovaca na korektnoj igri – Darko Matanić, Frankopan.

Mladost – Grabovac 0:1

Bila je ovo jedna od onih utakmica nakon kojih jednostavno ostaneš bez riječi. Nismo bili pravi, nedostajalo nam je svega, trke, energije, strpljenja, a s druge strane, nervoze je bilo na pretek. Što je tu je, Grabovac koji je došao s 13 igrača zasluženo nosi bodove iz Satnice na čemu im čestitam, te im želim puno sreće u nastavku natjecanja. Mi se idemo odmoriti i pripremiti za nove izazove – Ivan Denić, Mladost.

Ulazimo odlično u prvo poluvrijeme i dominiramo u posjedu te postižemo pogodak za vodstvo. Nažalost u drugom poluvrijeme ulazimo standardno lose te gosti iz jedne sumnjive situacije dolaze do izjednačenja. Sljedećih 15 min pripada gostima koji su bili u posjedu te prijetili. Nakon toga vraćamo kontrolu te prelijepim pogotkom Stjepana Naglića dolazimo u vodstvo koje čuvamo i dolazimo do 9.tekme bez poraza. Gostima puno sreće u nastavku prvenstva , a mojim igračima čestitke na karakteru – Stjepan Kvesić, Zrinski.

Fer i korektna utakmica u kojoj je domaćin bio bolji za taj jedan zgoditak. Domaćinima zahvaljujemo na gostoprimstvu, a nama su misli već na idućem protivniku – Mario Amidžić, Radnički.