Fotogalerija: Spektakularan kraj sezone pred 2500 gledatelja!
Finale sezone za anale, utakmica Marsonije i Slavonije izravno je odlučila o prvaku, i vjerujemo o putniku u Drugu NL. Više od 2500 gledatelja, raspjevana i glasna Legija pobrinula se za zvučnu kulisu, kasnije im se priključila i skupina navijača Slavonije, pa smo mogli uživati u najboljem od amaterskog nogometa.
Utakmica bez repova, jednoglasni komentar je kako je pobjeda Slavonije potpuno čista, zaslužena kao i titula prvaka koja treći put ide u Požegu u posljednje četiri sezone čime je Slavonija daleko najuspješniji klub regionalne lige Istok. Na Orljavu je šesti put ukupno stigao naslov prvaka 3. HNL Istok, počelo je u sezoni 1994./95, nastavilo se 2003./04, nakon novih 10 godina naslov je proslavljen u sezoni 2012./13.. Nakon deset godina krenula je dominacija, gostovali su tada Bijeli u Županji, kao i jučer u Brodu pobjeda je bila imperativ, i došla je momčad Kreše Poletija do nje s uvjerljivih 3:0 golovima Mateja Peharde, Mateja Martinovića i Martina Šubare, sezona je zaključena s dva boda više od Graničara. Sezonu kasnije kruna je osvojena nešto elegantnije, kolo prije kraja na Bubaku je pobijeđen Našk te je matematički potvrđena titula ispred Čepina. Prošlu sezonu Slavonija je okončala kao druga momčad lige s velikih 14 bodova manje od Đakova, a ove se ponovno popela na vrh. Četiri godine biti u vrhu ove lige, bez nekakvih velikih ulaganja koja iskaču iz okvira lige, bez dovođenja zvučnih pojačanja, bez kontroverzi i repova, čisto i pošteno, najviše govori o generaciji braće Peharda, Martinovića, Marčetića, Plešića, Božića, Petkovića, Antunovića, Jagodića, Šubare, Soldića i “klinaca” koji su sada već prepoznatljiv brend kluba, Jankovića, Markovića, Poletija, Jakovljevića, Matoša, Bojića, Prološčića, Novaka i svih onih koji su igrali i sigurno će igrati u Plavom u godinama koje dolaze.
Iskrene čestitke od protivnika, sjetit ćemo se scene iz Županje gdje su ih Olimpijci nagradili velikim aplauzom na kraju utakmice, slično su jučer reagirali navijači Marsonije, možda su i najvažnije čestitke i potvrda kvalitete. A sad je vrijeme za iskorak, Požeština talentom zaslužuje taj treći rang nogometa, nadamo se da će klub i organizacijski biti na toj razini, nema razloga da ne bude. Važno je da privrednici prepoznaju da treba pomoći ovaj projekt i osigurati Klubu normalan rad, jer nije tu riječ o ovih 20ak nogometaša, riječ je i o školi i o budućnosti, isplati se u ovo investirati.
Moramo se još jednom vratiti na derbi i na poražene pobjednike. Ekipa koja se unatoč financijskim problemima, unatoč brojnim ozljedama, unatoč “izbjeglištvu” i treniranju na tko zna koliko lokacija izdigla iznad svega i dovela u situaciju da se bori za titulu u posljednjem kolu zaslužuje puni respekt. Sjetit ćemo se da u početku sezone nisu mogli registrirati igrače, da su igrali praktično s juniorima i nekoliko seniora, pa su i takvi ostali neporaženi protiv odličnog Belišća. Na kraju nisu uspjeli osvojiti trofej, nisu izborili plasman u viši rang, ali su – pobjednici. Kako reče Elizer Wiesel, neke pobjede su pobjede duha i duše. Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš. Izgubili su utakmicu, dobili su puno više od toga i što god se ovo ljeto dogodilo, otišli ili ostali u Bijelo crnom dresu, sigurno će uvijek ostati u sjećanju kao jedna sjajna generacija koja je nogomet vratila na tvorničke postavke, koja je igrala za svoj gušt, za svoj inat…
U nastavku smo za vas pripremili veliku fotogaleriju s jučerašnje utakmice, za Slavoniju šampionska, za Marsu bolna, ali to je nogomet, da ne gubiš, ne bi bilo tako lijepo pobijediti.














