U prošloj nezavršenoj sezoni Treće lige – istok nogometaši Kutjeva kao novi članovi tog natjecanja bili su pravi hit te su bili stalno u vrhu ljestvice. Međutim, u ovoj sezoni stvari za klub iz grada vina nisu baš i najbolje. Zeleni se nalaze u donjem dijelu tablice te su nakon prvih 9. kola promijenili i trenera. U najnezgodnijem trenutku za nogometaše Kutjeva stigla im je odgođena utakmica iz 2. kola u kojoj su na svom terenu ugostili neporaženu Marsoniju.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je Marsonia s 3:2 došla do pobjede nakon što su Brođani imali vodstvo od 3:0. Bijelo – crni odlično su odigrali u prvih 60. minuta kada su i napravili prednost od 3 gola razlike, međutim, u posljednjih 20. minuta nogometaši Kutjeva postižu 2 gola s kojima su utakmicu učinili neizvjesnom. Na kraju je ekipa trenera Braslava Ostojića uspjela sačuvati vodstvo za 8. uzastopnu pobjedu koja je 4.-ta u gostima u ovoj sezoni.

Od početka se Marsonia postavila kao favorit te je prvi pokušaj u 9. minuti nakon akcije Živića i Bungića imao Bundavica, ali je šutirao pokraj gola. Nešto kasnije u 16. minuti Brođani imaju veliku prigodu preko Bačića kojeg je sjajnom loptom uposlio mladi Živić, dok se gostujući napadač našao ispred domaćeg vratara Leista koji je iz tog dvoboja izašao kao pobjednik. Samo 3. minute iza toga ponovno Bačić prijeti, ali ovoga puta odlučio se na udarac kojeg je Leist izvadio iz donjeg lijevog kuta. Sva ta početna dobra igra Marsonije donijela im je vodstvo u 27. minuti kada je Sivrić ubacio iz kornera, a pred golom je Bundavica najprisebniji te je poslao loptu u mrežu za 0:1. Vrlo brzo u 33. minuti Bijelo – crni udvostručuju svoju prednost kada je Živićev udarac s gol crte izbacio Aliev, lopta je došla do Bačića koji ju je poslao pod gredu za 0:2. Prvi udarac prema nezaposlenom Memoviću na golu Marsonije Kutjevo je imalo u 44. minuti preko Karačića, ali je njegov pokušaj otišao preko gola. U nastavku domaći u 51. minuti od suca Olivera Romića iz Osijeka traže kazneni udarac smatrajući da je Čanić pred svojim golom igrao rukom. Zato je Romić samo 3 minute nakon toga dosudio 11.-erac, ali za Marsoniju nakon što je Sivrića u prodoru zaustavio Bandalo. Odgovornost je preuzeo Bundavica koji je promašio te je propustio prigodu za 0:3. Zato se Bundavica iskupio u 62. minutu kada je Sivrić ponovno dobro ubacio iz kornera, lopta se odbijala, došla do Čanića koji ju je spustio za Bundavicu, a ovaj je precizno pogodio za 0:3. Nakon toga gosti zaključuju utakmicu što koristi Kutjevo koje je u 70. minuti smanjilo na 3:1. Sivrić je pred svojim golom srušio Jakeševića, a Romić po drugi puta na susretu pokazuje na 11 metara. Udarac Nemecu brani Memović, ali lopta se vraća najboljem strijelcu Zelenih koji je točan za 1:3. Taj pogodak podigao je domaće koji su u 78. minuti smanjili na 3:2 kada je Josip Budimir nakon dobre akcije uposlio Jakeševića, a ovaj je precizno pogodio te tako utakmicu učinio vrlo neizvjesnom. Mogao je odmah nakon toga u 80. minuti Bundavica na dodavanje Bačića postići svoj treći gol na utakmici, ali je Leist dobro obranio. Minutu prije kraja vrlo opasni i neugodni Jakešević bio je u polukontri, ali je šutirao u Memovića te je završilo sa zasluženom pobjedom Marsonije u Kutjevu s 3:2.

S ovom pobjedom Marsonia je preuzela vodeću poziciju, ali još ima dvije domaće odgođene utakmice protiv Vukovara i Graničara iz Županje. Ove subote Brođani na svom terenu dočekuju NAŠK iz Našica, dok Kutjevo gostuje u Jurjevcu kod Zrinskog.

Tekst: Josip Šebalj