Filip Matijašević pokazao zašto je veliko pojačanje za Hajduk, vrhunska predstava Jakšića za bod protiv vodećih

Vrlo efikasno i zanimljivo prvo proljetno kolo gledali smo na terenima Međužupanijske nogometne lige PŽ-SB, a u nastavku donosimo rezultate istih.

NK HAJDUK – NK SLOBODNICA

Kakva simultanka Filipa Matijaševića! Prvi susret odigrali su nogometaši Hajduka na domaćem terenu, a u goste im je stigla Slobodnica. Samo 4 boda dijelila su ove dvije momčadi prije utakmice, ali kakvoj utakmici se moglo svjedočiti u Pakracu. Velikih 6 pogodak postigli su domaćini te slave zasluženo i uvjerljivu pobjedu 6:0 (3:0).

Nakon početnog ispitivanja snaga domaćini su napravili prvi korak, a prvi pogodak na utakmici dijelo je Filipa Matijaševića u 13. minuti susreta. Mirovale su mreže samo 20-ak minuta nakon toga, a u 34. minuti je Franko Zandona postigao drugi pogodak za domaćine. Na predahu to nije bio konačan rezultat jer je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Filip Matijašević u 37. minuti utakmice, a upravo tim rezultatom se otišlo na predah. Nastavak je i dalje protekao u znaku domaćina, a Filip Matijašević je već u 54. minuti postigao novi pogodak, kojim je kompletirao svoj hat-trick. No, nije domaći napadač stao na tome nego je već 2 minute kasnije postigao i svoj četvrti pogodak za 5:0 na semaforu. Nisu domaćini popustili gas nakon toga nego je Franko Zandona postigao svoj drugi pogodak na susretu u 78. minuti susreta te je 6:0 bio konačan rezultat.

NK JAKŠIĆ – NK SVAČIĆ

Vrhunskoj nogometnoj predstavi mogli su svjedočiti gledatelji u Jakšiću, gdje je istoimeni domaćin ugostio vodeću momčad prvenstva Svačić iz Starog Slatinika. Čak 6 pogodaka mogli su vidjeti gledatelji na stadionu Jajare, a domaćini su pokazali da se mogu nositi čak i s vodećom momčadi prvenstva te su uzeli zasluženi bod nakon remija 3:3 (2:2).

Jedno od boljih prvih poluvremena u dosadašnjem tijeku sezone gledatelji su mogli svjedočiti u Jakšiću. Strašnih prvih 20 minuta su odigrali domaći nogometaši te su vrlo brzo postigli 2 pogotka u mrežu favoriziranog gosta. Prvo je u 11. minuti Dominik Dorić postigao pogodak, a već u 18. minuti iskazao se Marko Grbeš, koji je postigao drugi pogodak za domaćine. Vrlo brzo su se pribrali gosti te su u rasponu od 10-ak minuta uspjeli vratiti susret u egal jer je prvo Stjepan Stubičan smanji vodstvo domaćina u 22. minuti, a već u 30. je isti igrač izjednačio susret, a 2:2 je bio konačan rezultat nakon prvog dijela te su obje ekipe otišle na zasluženi odmor. Nije tempo utakmice popustio u nastavku, a gosti su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist u 64. minuti susreta, kad je Mario Lucić postigao pogodak za 2:3. Iako bi određene ekipe posustale nakon ovakvog preokreta, nisu domaćini fizički i psihički pali na to, a zasluženo izjednačenje im je u 75. minuti susreta donio Antonio Šilhan te su osvojili zasluženi bod u ovom susretu.

NK TOMISLAV – NK ZADRUGAR

Vrlo zanimljiv susret igrao se u Donjim Andrijevcima, gdje je trećeplasirani Tomislav ugostio nogometaše Zadrugara, a nakon vrhunskih 90 minuta na semaforu je stajalo 3:2 (1:1) za domaću momčad te tako zasluženo bodovi ostaju u Donjim Andrijevcima.

Relativno brzo su domaćini došli u vodstvo jer je Stjepan Tolić već u 18. minuti zatresao mrežu gostujuće momčadi iz kaznenog udarca. Nisu do predaha mreže mirovale jer su gosti uspjeli izjednačiti u 32. minuti pogotkom Kristijana Blaževića. Nakon predaha gledao se zanimljiv i vrlo borben nogomet na stadionu Tomislav Buhač, a posljednjih 10—ak minuta je možda i najbolji kraj utakmice ove sezone. Prvo je u 80. minuti Igor Bešlić realizirao novi kazneni udarac za domaćine, ali Zadrugar je uspio poništiti i to vodstvo jer je već 2 minute kasnije Kristijan Blažević postigao svoj drugi pogodak za domaćine. Pokušavali su nogometaši Tomislava nakon toga postići pobjednički pogodak, a nagrada za trud i upornost stigla im je duboko u sudačkoj nadoknadi kad se ukazao Ivan Ivanković kao joker s klupe te je postigao pogodak za konačnih 3:2 i hvalevrijednu pobjedu domaćih nogometaša.

Trener Tomislava Damir Išasegi ne krije zadovoljstvo i ponos predstavom svoje momčadi:

-U ne baš lijepoj utakmici punoj naboja i tenzija uspjeli smo uzeti bodove. Znali smo da će prva utakmica nakon stanke biti teška, imali smo i velikih problema u ekipi zbog viroze i covida te zbog toga čestitam svojim dečkima na pobjedi. Svjesni smo da možemo i moramo bolje i nadam se da ćemo to u narednim utakmicama i pokazati. Gostima sretno dalje!

Trener Zadrugara Braslav Ostojić poručuje kratko:

­-Domaćin je došao do pobjede u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti te bih ovim putem iskoristio priliku da im čestitam.

NK BUDAINKA – NK SIKIREVCI

Posljednjeplasirana Budainka je na domaćem terenu ugostila favorizirane Sikirevce, a nakon 90 raspucanih minuta, gosti kući nose uvjerljivu pobjedu 1:6 (0:4).

Gosti su pokazali već u prvom poluvremenu odlučnost da ovaj susret vrlo brzo riješe u svoju korist, a mrežu domaćina su prvi put zatresli već u 11. minuti pogotkom Mateja Jankovića. Već 2 minute kasnije Ilija Tukara je postigao pogodak za 0:2, a u 38. minuti isti igrač je postigao svoj drugi pogodak za 0:3 Sikirevaca. Nije to bio konačan rezultat do predaha jer je u 41. minuti Mijo Živić postigao pogodak za 0:4. Nakon predaha gosti su malo popustili gas, a Budainka je to iskoristila te su u 57. minuti preko Ivana Muse smanjili na 1:4. No, gosti nisu dopustili da im se Budainka približi te su vrlo brzo pokazali zašto su pri vrhu prvenstvene ljestivce. Prvo je u 65. minuti Ilija Tukara kompletirao svoj hat-trick, a u 76. minuti je Andrej Živić potvrdio pobjedu Sikirevaca pogotkom za 1:6.

NK PAPUK – NK SLAVONAC NOVA KAPELA

Vrlo tvrd i zanimljiv susret igrao se u velikoj, gdje je domaći Papuk ugostio Slavonac iz Nove Kapele, a nakon 90 minuta zanimljivog dvoboja, na semaforu je rezultat bio 1:1 (0:0).

Prvi dio protekao je u velikoj borbi na igralištu SRC Velika pa je nakon prvih 45 minuta rezultat bio 0:0, iako su gosti u prvom dijelu imali nekoliko zanimljivih prilika koje su mogli puno bolje iskoristiti te se na predah otišlo sa potpuno otvorenom utakmicom. U drugom dijelu domaćini su zaigrali puno bolje, no u 69.minuti susreta stigao je hladan tuš za Papuk kad je Filip Bungić doveo Slavonac u vodstvo iz kaznenog udarca te se utakmica tada potpuno otvorila. Nije dugo trajalo vodstvo gostiju jer je već u 75.minuti Filip Martinović izjednačio na 1:1, a iako se do kraja gledala vrlo zanimljiva utakmica, mreže se nisu više tresle te je završilo miroljubivih 1:1.

Trener Papuka, Ante Bulat, priznaje da su gosti odigrali bolji prvi dio, no ponosan je na reakciju svojih igrača u drugom poluvremenu:

-Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji, ali nisu iskoristili svoje šanse. Drugo poluvrijeme smo mi odigrali puno bolje, na kraju smo mogli i pobijediti, ali nažalost nismo bili prisebni u dobrim situacijama. Čestitam svojim igračima na požrtvovnosti i borbenosti, a ova utakmica nam treba biti poticaj za daljnje susrete jer nas čeka velika borba. Gostima čestitke na fer i korektnoj utakmici te im želim sreću u nastavku prvenstva!

Petar Vukoje ističe da je krajnji rezultat realan, a pohvaljuje i sudačku trojku odrađenom utakmicom:

­-Utakmicu smo odigrali odlično u prvih 25-30 minuta, stvorili smo pet odličnih šansi, ali nešto je vratar odlično obranio, a nešto je i vratnica spriječila. Nismo zabili, počela se uvlačiti nervoza bez potrebe. Drugo poluvrijeme zabijamo u pravo vrijeme, ali uporni domaćin vrlo brzo izjednačava. Do kraja se igralo nepovezano sa šansama, gdje se ističe i naš mladi vratar. Na kraju realan rezultat. Čestitke domaćinu na korektnoj igri, kao i sudačkoj trojci na vrlo kvalitetnom suđenju.