Fešk bolji od Slavonca i ponovno izjednačen s Jedinstvom

Nakon što su u subotu Jedinstvo i Đurđenovac osvojili bodove u dvobojima protiv Torpeda odnosno Bratstva, danas je odigrano i preostalih 6 utakmica 7. kola Osječko baranjske 1. ŽNL.

RADNIK – BARANJA BELJE 2:1

Sve zanimljivo, barem što se tiče golova, u dvoboju Radnika i Barenje zgurano je u 17 minuta drugog poluvremena. Gosti su došli di prednosti golom Despota Matijevića, da bi Radnik bodove u Josipovcu ostavio zahvaljujući golovima Luke Nađa s bijele točke te Dražena Živka.

– Odlična utakmica, odlična Baranja ali ne dovoljno protiv raspoloženih igrača Radnika. Zbilja koncentracija i pristup za pohvaliti, sve dogovoreno smo odradili i zasluženo uzèli tri boda. Još jednom čestitke apsolutno svim akterima utakmice, gostima, sudcima i naravnoj mojim momcima – izjava je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

HAJDUK P. – MOTIČINA 1:0

Jedan ali tri boda vrijedan pogodak za Hajduk je postigao Mato Balent u 16. minuti utakmice kojom su se Popovčani vratili pobjedama.

– Teško izborena pobjeda. Čestitam gostima na fer i korektnoj igri. Suđenje fer i korektno – komentirao je trener Hajduka Ivica Kramar.

METALAC – VILJEVO 1:2

Potvrda forme u Osijeku, i Metalčeve loše i odlične gostiju iz Viljeva. Leonard Kajtazi donio je iz kaznenog udarca prednost Metalcu nakon 10 minuta igre u drugom dijelu, Slaven Golubje poravnao, a kompletan preokret s bijele točke gostima donosi Pavao Vicić.

OMLADINAC – VARDARAC 0:1

Očekivano tvrda i neizvjesna utakmica u Josipovcu iz koje je na kraju kao pobjednik izašao Vardarac. Mateo Miličić je sredinom prvog poluvremena svladao imenjaka Brandisa na vratima Omladinca u osigurao bodove Zelenima.

– Danas nam je falilo koncentracije u završnici dok gosti iz jedne prilike zabijaju. Mi danas nismo bili pravi u napadu, imali su raspoloženog golmana koji nam je obranio 4-5 odličnih prilika. Sudačka trojka odlično odradila utakmicu – za Sportalo je rekao Igor Smoljo, trener Omladinca.

Izuzetno teško gostovanje! Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici. Čestitam i sudačkoj trojci koja je odsudila utakmicu na izuzetno visokom nivou. Mojom momcima veliko hvala. Pokazali su karakter jer odigrati skoro 40 minuta sa igračem manje i pobijediti nije mala stvar. Posebno bi pohvalio obrambeni blok Kiš/Čaušić i vratara Žitnjaka koji su odradili lavovski posao… naravno i ostatak ekipe koji je disao kao jedno. Zato sad nosimo puni plijen iz Josipovca Punitovačkog – komentar je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

RATAR – HAJDUK M. 0:0

Tvrdi, čvrsto i bez pogodaka odigrali su Ratar i Hajduk i tako nastavili u promjenjivom ritmu gaziti kroz aktualnu sezonu u kojoj ipak puno više razloga za zadovoljstvo imaju Hajdukovci.

FEŠK – SLAVONAC 4:0

Ni odlični Slavonac nije pronašao recept kako protiv Feška koji se uvjerljivom pobjedom vratio na čelu poziciju ispred bodovno poravnatog Jedinstva. Stjepan Slivka i Josip Vidaković pogađali su u prvom, a Vedran Tomljanović u drugom dijelu kada mu se pridružio Ivan Perošević koji je nespretno pogodio vlastitu mrežu.

Znali smo da nas čeka težak protivnik, iskusna ekipa koja traži igru i izuzetno je neugodna. Dobro smo ušli u utakmicu prvi dio kontrolirali i zabili gol međutim nakon toga je protivnik bio bolji u polju, bez izglednijih prilika. Mi smo svoju priliku dočekali iz kontre i zabili pogodak. Drugo poluvrijeme nismo dobro ušli u utakmicu prvih 10 minuta bas nije bilo nakon toga smo malo osvježili ekipu i nakon toga uspostavili posjed i postigli još dva pogotka te zaslužuno pobijedili. Veseli činjenica da su danas po prvi puta za prvu ekipu zaigrala i dva juniora od kojih je jedan zabio gol. Čestitke gostima na korektnosti kao i sucima koji su korektno odradili svoj posao – riječi su Dinka Puljića, trenera Feška.