Fantastični rezultati požeških gimnazijalaca

Pod vodstvom profesora Mateja Ivankovića požeški su gimnazijalci ostvarili sjajne rezultate i osvojili naslove najboljih ekipa u košarci i stolnom tenisu u obje kategorije.

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u utorak, 08. veljače 2022. održano je županijsko natjecanje u stolnom tenisu za učenice srednjih škola u organizaciji Školskog športskog saveza Požeško – slavonske županije.

Natjecale su se samo dvije ekipe, a prvo mjesto osvojile su igračice Gimnazije Požega koje su bile bolje od Srednje škole Pakrac i pobijedile rezultatom 3:0.

Za ŠŠD Gimnazija prvo mjesto osvojile su Ana Jurčević, Lucija Miličević, Sara Banožić i Mia Zekić dok je Ana Romić bodrila svoju ekipu iz izolacije. Stolnotenisačice Gimnazije na ovom natjecanju vodio je profesor Matej Ivanković.

Učenice Gimnazije predstavljat će Požeško – slavonsku županiju na državnoj završnici Hrvatskog školskog športskog saveza.

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc je održano također županijsko natjecanje u košarci za učenike i učenice srednjih škola u organizaciji Školskog športskog saveza Požeško – slavonske županije.

U muškoj konkurenciji nastupile su tri požeške ekipe, a prvo mjesto uvjerljivo je osvojila ekipa ŠSD Gimnazija koja će predstavljati Požeško-slavonsku županiju na državnoj završnici Hrvatskog školskog sportskog saveza.

Gimnazija je uvjerljivo pobijedila ekipe Ekonomske škole i Katoličke gimnazije. Drugo mjesto osvojila je Ekonomska koja je bila bolja od Katoličke gimnazije.

Za Gimnaziju su igrali Borna Dorontić, Niko Pisker, Dino Milevoj, Patrik Šaur, Fran Galović, Ivan Šain, Ivan Lončarević, Benedikt Romić, Lovro Glasnović, Bruno Vuković i Roko Vlahov, a vodio ih je profesor Matej Ivanković.

REZULTATI:

ŠŠD Katolička gimnazija : ŠŠD Ekonomik 11 : 23

ŠŠD Katolička gimnazija : ŠŠD Gimnazija 8 : 35

ŠŠD Gimnazija : ŠŠD Ekonomik 43 : 18

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u ponedjeljak, 07. veljače 2022. održano je uz natjecanje za učenice isto tako i županijsko natjecanje u stolnom tenisu za učenike srednjih škola u organizaciji Školskog športskog saveza Požeško – slavonske županije.

Natjecalo se šest ekipa, a prvo mjesto osvojili su stolnotenisači Gimnazije Požega koji su u finalu bili bolji od Tehničke škole Požega rezultatom 3:0. Treće mjesto osvojili su igrači Ekonomske škole Požega koji su  pobijedili Obrtničku školu Požega rezultatom 3:1. Peto mjesto zauzela je Katolička gimnazija dok je na šestom mjestu završila Srednja škola Pakrac.

Za ŠŠD Gimnazija prvo mjesto osvojili su Benjamin Varžak, Dominik Vuković, Dinko Maslač i Matej Mihelec, a vodio ih je profesor Matej Ivanković. Članovi Gimnazije predstavljat će Požeško – slavonsku županiju na državnoj završnici Hrvatskog školskog športskog saveza.