/Fantastične rukometašice Darde osvojile srebro na Prvenstvu Hrvatske U FINALU SU PORAŽENE OD LOKOMOTIVE 10:6
darda rukomet hrs

Veliki uspjeh ostvarile su mlade rukometašice Darde rođene 2006.godine i mlađe doguravši na završnici PH u Umagu do samoga kraja i finalne utakmice koju su ipak dobile igračice iz Zagreba.

Finale
RK Lokomotiva – ŽRK Darda 10:6 (4:1)

Za prvi gol u mreži protivnica precizna je bila Ana Papić sa sedam metara i dovela Lokosice u vodstvo, a u nastavku Lorena Rusan i Ivana Fratnik podižu na +3. Prvi pogodak za Dardu postiže Tea Pongračić u drugoj polovici prvog dijela za 3:1. Na početku drugog poluvremena Rusan dvjema golovima podiže vodstvo Lokosica na +5. Do samog kraja Lokosice bez većih prijetnji drže prednost i odnose pobjedu i titulu prvakinja rezultatom 10:6.

Za 15. mjesto borile su se igračice ŽRK-a UmagŽRK-a Osijek. Umažanke su u drugo poluvrijeme ušle s dva gola prednosti (5:3), a upisale su minimalnu pobjedu (11:10). Sedamnaesto mjesto na završnici pripalo je igračicama ŽRK-a Buje, koje su bile bolje od ŽRK-a Ivankovo. Na odmor su otišle s dva gola više, a za pobjedu bilo im je potrebno dodati tek tri nova (5:9). U susretu za 19. mjesto ŽRK Rudar je na kraju prvog poluvremena imao gol prednosti nad ŽRK-om Olimpija Osijek (2:1). Ipak, u nastavku su Osječanke preokrenule rezultat i upisale pobjedu rezultatom 8:9.