Erste plava liga sutra u Osijeku: Mladi atletičari od 13 sati na stazi I. Gimnazije
Sutra, u ponedjeljak 25. svibnja 2026. godine, Osijek postaje središte najmasovnijeg dječjeg atletskog natjecanja u Hrvatskoj. Na atletskoj stazi u sklopu I. Gimnazije Osijek na Strossmayerovoj 128b, Atletski klub “Slavonija-Žito” organizira osječki krug Erste plave lige koja se četrnaestu godinu zaredom održava u dvanaest hrvatskih gradova. Natjecanje kreće od 13 sati, a svečano otvaranje je u 16 sati.
Učenici osnovnih škola natjecat će se u trčanju na 60 i 600 metara, skoku u dalj, bacanju kugle i vortexu. Prvih dvoje iz svake discipline i kategorije u rujnu putuje na veliko finale u Varaždin, a svaki natjecatelj kući odnosi majicu kao suvenir. Raspored nastupa po kategorijama: osobe s invaliditetom od 13:00, 6. razredi od 14:00, 5. razredi od 15:00, 4. razredi od 16:30, 3. razredi od 17:15, 1. razredi i vrtići od 18:00 te 2. razredi od 19:00 sati. Online prijave dostupne su na POVEZNICI.