Eminovci iskoristili remi u derbiju i preuzeli vrh

U nedjelju je odigrano drugo proljetno kolo u 2. ŽNL Požeško slavonskoj nakon kojeg čelnu poziciju drže nogometaši Eminovaca koji su slavljem nad posljednjim Ovčarama preskočili Dragovoljac i Parasan.

Upravo je spomenuti dvojac odigrao derbi kola u Drenovcu koji je završen miroljubivom podjelom bodova uz po pogodak na svakoj strani. Počelo je po željama domaćina, u 17. minuti imali su priliku s bijele točke doći do prednosti, no nisu to iskoristili pa se na odmor otišlo netaknutih mreža. U 74. minuti nova prilika s bijele točke za Dragovoljce, ovoga puta odgovornost preuzima iskusni Josip Ilić i sigurno pogađa za vodstvo domaćina. Ušlo se već u samu završnicu kada je Matej Ivanković matirao domaću obranu i postavio konačni rezultat – 1:1. Eminovci su svoj posao protiv Ovčara odradili maksimalno brzo, već u 8. minuti su golovima Brune Crepulje i Dragana Stanivuka imali nedostižnu prednost za posljednju momčad lige, dok je konačnih 3:0 u 38. minuti postavio Bojan Crepulja.

Graničar iz Bučja loše je krenuo u proljeće, sada su ostavili dva boda u Badljevini unatoč činjenici da su čak stalno bili u prednosti. Polako zaostaju za liderima iako s -5 još uvijek imaju pravo nadati se tituli. Jedini strijelac u prvom poluvremenu bio je Josip Šubara, da bi početkom nastavka Dukić autogolom vratio Dinamo u egal. Novo vodstvo Graničaru donosi Antonio Nikić Čakar, a kada je Ivan Šimić zabio za 1:3 činilo se da bodovi putuju u Bučje, no da ne bude tako pobrinuli su se Matija Zdešić u 89. i Marko Kokalović u drugoj minuti sudačkog dodatka. Zanimljivu utakmicu odigrali su BSK i Lipa u Biškupcima. Gosti su poveli već u drugoj minuti preko Domagoja Kovačevića, a vodstvo su čuvali sve do 52. kada iskusni Ivan Gril poravnava na 1:1. U 60. minuti Lipa ostaje s igračem manje nakon što je Hrvoje Mijatović upario žute kartone, a nedugo potom Pero Vidović s bijele točke seli prednost na stranu BSK-a, da bi isti igrač desetak minuta prije kraja i potvrdio pobjedu domaćina. BSK nakon devetog kola ima doslovno polovičnu sezonu, tri pobjede, tri remija, tri poraza i gol razliku 23:23!