Ema Guskić briljirala protiv svojih Osječanki

Petnaesto kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene bilo je vrlo zanimljivo. Derbi u Bjelovaru pripao je domaćinu. Koka i Sesvete donose bodove s gostovanja, Umag drži priključak s vodećim dvojcem. Bilo je to inače vrlo efikasno kolo.

Koka je lakše nego što se očekivalo prošla kroz Sinj. Domaćin je imao samo početno vodstvo 1:0. Nakon osam minuta, domaće rukometašice zaostajale su četiri pogotka. Varaždinke nisu smanjivale gas nijednog trenutka do poluvremena pa su uspjele postići čak 21 pogodak. Na sličan način odvijao se i nastavak. Deset razlike bilo je nakon 40. minute. Plus 12 na ulasku u posljednjih deset minuta, da bi drugo poluvrijeme završilo 20:13, ili konačnih 15 razlike. Koki je to četvrta gostujuća pobjeda, i ukupno sedama pobjeda ove sezone, a domaćin je pak, ostao na dvije. Ljubica Plazibat sa sedam pogodaka bila je prvo ime Sinja, Tea Jalušić je pak bila sjajna u redovima Koke s 11 pogodaka iz 12 pokušaja.

Bjelovar i Osijek promijenili su trenere u posljednjih desetak dana. Zato je bilo zanimljivo vidjeti tko će bolje reagirati i ostati u priključku s vrhom. Domaćin je mirniji, odlučniji na početku susreta. Prvu veću prednost uspio je stvoriti sredinom poluvremena kad bježi na plus pet (9:4). Ali Osijek se uspijeva posložiti, pa u 22. imamo izjednačenje 11:11. Ipak, na predah se odlazi s prednošću Bjelovara 16:13. Čuvao je domaćin svoju prednost i u nastavku. Osječanke su doduše dvaput uspjele doći na minus jedan (24:23, 25:24), ali ne i do izjednačenja ili vodstva. Serijom 3:0, Bjelovar je prelomio susret sedam minuta prije kraja i zadržao četvrto mjesto na ljestvici. Briljantna je bila Ema Guskić s 11 pogodaka. Karmela Pokopac je upisala 12 obrana. Kod gošći, uobičajeno najbolja Dora Lacković sa osam pogodaka.

Dugo Selo 55 nije propustilo priliku da na domaćem terenu zadrži pozitivan niz. I četvrtu utakmicu za redom, domaći sastav je bez poraza i osvaja bodove koji ih dižu u zlatnu sredinu ljestvice. Murvica se našla u problemima i velikom zaostatku, a da susret zapravo nije pošteno ni počeo. Već u 12. minuti bile su na minus pet (7:2). Do poluvremena, domaća ekipa uspjela je napraviti čak deset razlike i praktički riješiti pitanje pobjednika (20:10). U drugom dijelu, bila je to nešto ravnopravnija borba do sredine poluvremena. Onda su rukometašice Dugog Sela opet malo pojačale ritam i s lakoćom stigle do sedme pobjede ove sezone. Podsjećamo, jesen su otvorile s četiri poraza u nizu. Čudesna je ponovno bila Josipa Bebek s čak 13 pogodaka, uz samo dva promašaja. Gošće su u Ani Debelić imale sjajnu pratnju, 11 njezinih pogodaka, ali je bila usamljena jer ni jedna druga igračica Murvice nije postigla više od dva pogotka.

Umag je potvrdio ulogu favorita protiv Dalmatinke. Ali do pobjede su stigle teže nego što su mnogi očekivali. Prvi dio, bio je prema očekivanju u znaku domaćih rukometašica. Nakon plus pet na poluvremenu i čuvanja te prednosti sve do ulaska u zadnjih deset minuta, činilo se da sve ide svojim tokom. Ali Dalmatinka je mislila drugačije i tri i pol minute prije kraja stigla je ekipa iz Ploča na smo minus tri (23:20). Onda slijedi sedmerac  za Umag, plus isključenje za gošće i priči je bio kraj. Umag je do kraja zabio tri, a primio samo jedan pogodak i zadržao  treće mjesto na ljestvici. Tina Barišić je bila nepogrješiva u domaćim redovima. Imala je devet od devet. Kod gošći po pet pogodaka Ive Žderić i Antonije Krilić.

1234 Virovitica silno je vjerovala da protiv Sesveta može konačno do prve pobjede ove sezone. Ali svi njihovi snovi i nade raspršili su se nakon prvih 30. minuta. Sesvećanke su naime tu dionicu dobile s plus deset (13 :23) i poslale jasnu poruku domaćinu da će svoju prigodu za prvo pravo slavlje morati još malo čekati. Nastavak je bio malo ravnopravniji, ali ukupna razlika Sesveta na kraju se još povećala. To je prvi put da su Sesvete postigle više od 40 pogodaka ove sezone. Nina Milovanović je sa šest pogodaka bila najbolja kod Virovitice. Sesvete su u Anji Vidi Lukšić imale najboljeg strijelca. Ona je postigla devet pogodaka iz deset pokušaja.

1. HRL – ŽENE: 15 KOLO
    BJELOVAR – OSIJEK 29:26
    SINJ – KOKA  26:41
    DUGO SELO 55 – MURVICA 38:20
    UMAG – DALMATINKA 26:21
    1234 VIROVITICA – SESVETE 29:42