Elitna ŽNL Varaždin: prvoklasna pobjeda prošlogodišnjih finalista Kupa NSVŽ

U uvodnom dijelu drugog kola Elitne ŽNL Varaždin, susrele su se tri momčadi. Prvoklasnu pobjedu odnijeli su prošlogodišnji finalisti Kupa NS Varaždinske županije!

ŠNK Novi Marof – NK Zelengaj 3:0

Danas je u Novom Marofu započelo drugo kolo Elitne ŽNL Varaždin, a domaćini su slavili i pospremili tri boda na ukupnoj tablici.

Većinu prvog dijela susreta utakmica je tekla razigrano i samo se čekalo na gol. Međutim, u 38. minuti igre je došlo do sudara glavama dvaju igrača i tu nastaju problemi za gostujuću momčad.

U samoj završnici prvog poluvremena, gol zabija Mislav Sakač i time odvodi svoje igrače na predah s jednim, ali vrijednim golom prednosti. U nastavku susreta se tempo igre domaćih igrača samo pojačao i tako su slavili još dva puta.

U 53. minuti igre, na sreću Marofa, Marin Malarić zabija autogol, a Tomislav Harmicar u zadnjim minutama samo potvrđuje kvalitetu svoje momčadi i zaključuje rezultat na 3:0.

Vrijedna pobjeda na teškom terenu koji je pod sanacijom pa je bilo dosta teško kontrolirati loptu. Možda igra nije bila kao u prošlom kolu, ali smo bili bolji! Čestitke igračima na dobroj igri i zahvaljujući navijačima smo došli do tri boda, rekao je trener Novog Marofa – Krunoslav Turković.

NK Bednja – NK Polet (C) 7:1

Prošlogodišnji finalist Kupa NS Varaždinske županije nije razočarao niti ovoga puta na domaćem terenu!

Pred gotovo 150 gledatelja, domaćini su ugostili igrače NK Poleta i održali im lekciju. Već u osmoj minuti susreta gol zabija Dominik Božak, a samo desetak minuta kasnije trese mrežu i drugi put. Uz Dominika je i dvostruko slavio Ante Kulji pogocima u 42. i 74. minut. Također, fantastičnu utakmicu za domaćine danas je odigrao Niko Ivančić koji je postigao hat tric!

Jedini pogodak za goste je zabio Filip Borak u 55. minuti susreta.

– Odigrali smo pravu utakmicu, pogotovo prvo poluvrijeme gdje smo zabili pet golova, a mogli smo i više po prilikama. Drugo polovrijeme smo ušli malo opuštenije, ali na kraju moramo biti više nego zadovoljni s prikazanom igro! Držali smo cijelu tekmu pod kontrolom, imali posjed, stvarali prilike i to nas je nagradilo s takvom visokom pobjedom, zadovoljno je rekao trener NK Bednje, Saša Paska.

ŠNK Nedeljanec – NK Ivančica (I) 1:3

Pred mnoštvo ljudi danas je odigran susret između momčadi ŠNK Nedeljanec i NK Ivančica!

Ivica Cikač može biti prezadovoljan izvedbom svoje momčadi jer su u prvom dijelu pokazali kvalitetu igre, ali i čvrst karakter. Na odmor su otišli sa zaslužena dva gola prednosti koja su im priskrbili Gabriel Pavlina (21.) i Eduard Vusić samo osam minuta kasnije.

Iako nedovoljno za pobjedu, zgoditak kojim je utješio svoje igrače, postigao je Jošua Horvat u 73. minuti igre za ŠNK Nedeljanec.

Fotografije: Facebook/ NK Novi Marof; Screenshot/Hrvatski nogometni savez