Elitna ŽNL Varaždin: Novi Marof preuzeo vodeću poziciju u zadnjem kolu regularnog dijela

Odigrano je posljednje kolo regularnog dijela nakon čega je Novi Marof iskoristio poraz Nedeljaneca te zauzeo prvo mjesto. Od idućeg vikenda kreće liga za prvaka.

Ivančica je slavila protiv posljednjeplasiranog Poleta iz Cesttice. Dvostruki strijelac za domaće bio je Dominik Božak, dok su po jedan pogodak upisali Damir Posavec, Dario Šincek i Emil Martinčević.

Novi Marof je slavio na gostovanju kod Razvitka rezultatom 6:2 što im je donijelo prvo mjesto nakon regularnog dijela natjecanja. Dvostruki strijelci za goste bili su Tomislav Harmicar i Josip Sabolić dok su po jedan pogodak upisali Mislav Sakač i Tin Keliš. Dva pogotka za domaće postigao je Alberto Sinani.

Bednja je slavila protiv Jalžabeta na domaćem terenu rezultatom 3:0. Strijelci za domaće su bili Vinko Horvatić, Saša Hojski i Ivan Ptiček.

Budućnost je slavila protiv Nedeljaneca te je tako pobjegla s pretposljednje pozicije, a ujedno maknula Nedeljanec s vodeće pozicije. Domaće je u vodstvo doveo Vitor Matheus. Vodstvo je povećao Josip Golubar. Gosti su postili pogodak u sudačkoj nadoknadi preko Emanuela Škvarića, no to je bio konačan rezultat.

Mladost Margečan i Polet Tuhovec su odigrali zanimljivu utakmicu gdje je Polet slavio reztultatom 4:3. Karlo Šimek je doveo goste u vodstvo u 6. minuti. U 15.  i 19. minuti vodstvo poleta povećava Renato Sakač. U 44. minuti bilo je 4:0, a strijelac je bio Valentino Bečeheli. Domaća Mladost je u drugom poluvremenu postigla tri pogotka. Prvo je u 49. minuti vlasititu mrežu pogodio gostujući David Pofuk. Do kraja su za domaće pogađali Patrik Mihalić i Jurica Prašnjak, no to je bilo to od pogodaka.