Elitna ŽNL Varaždin: Novi Marof je nadomak prvaka, Polet iz Cestice se oprostio od Elitne ŽNL Varaždin

Odigrano je pet utakmica Elitne ŽNL Varaždin. Novi Marof je slavio kod Poleta te je korak do prvaka, a put do prvog mjesta im je olakšala Bednja koja je slavila protiv Nedeljaneca.

Ove subote je odigran jedan 25. kola Elitne lige. U Ligi za ostanak, Polet iz Cestice dočekao je na domaćem terenu Razvitak i unatoč sjajnom prvom poluvremenu kada je vodio sa 3:0, na kraju se morao zadovoljiti remijem 3:3.

Do prednosti 3:0 Polet je došao pogocima Roka Težaka u 12. i 25. minuti te Renata Veselnika u 29. minuti, ali su gosti izjednačili rezultat pogotcima Frana Mikana u 44. minuti, Filipa Reifa u 54. minuti te Karla Ivančića u 63. minuti susreta.

Ovim remijem i zbog činjenice da su ovog tjedna ostali bez dva boda jer su kažnjeni za prekinut susret u Vidovcu, Polet iz Cestie na posljednjem mjestu više ne može stići devet bodova razlike za pretposljednjom Dubravkom-Zagorac te će iduće sezone igrati u nižem rangu natjecanja, Prvoj ŽNL.

Preostale su četiri utakmice 25. kola Elitne lige odidgrane ove nedjelje. U Ligi za prvaka, Novi Marof je ostvario veliku pobjedu na gostovanju kod Poleta iz Tuhovca i napravio veliki korak prema osiguravanju naslova prvaka. Novi Marof je slavio sa 3:0, sva tri pogotka su pala u prvom poluvremenu. Dominik Broz je zabio za 1:0 vodstvo Novog Marofa, na 2:0 je prednost povećao Tin Keliš u 29. minuti, a konačnih 3:0 je postavio Keliš svojim drugim golom u 36. minuti susreta.

Put prema naslovu olakšala je Novom Marofu Bednja koja je na gostovanju kod drugoplasiranog Nedeljanca svladala svog domaćina sa 4:1. Bednja je povela 1:0 u 14. minuti pogotkom Ivana Ptičeka, na 2:0 je povisio Saša Hojski golom u 35. minuti, Vinko Horvatić je u 42. minuti postavio rezultat na 3:0, Tomislav Medved je smanjio prednost gostiju na 3:1 golom u 78. minuti, ali sve nade u preokret su pale u vodu u 87. minuti autogolom Dejana Kučka za konačnih 4:1. Novi Marof na tablici ima 48 bodova, četiri više od drugoplasiranog Nedeljanca sa 44 i pet više od trećeplasiranog Poleta iz Tuhovca sa 43.

U ligi za prvaka, Ivančica je s uvjerljivih 5:0 slavila kod Mladosti iz Margečana. Strijelci za Ivančicu bili su Gabriel Pavlina, Dominik Božak, Aalen Lukavečki (AG), Ivan Kostelac i Dario Šincek.

Na gostovanju kod Budućnosti, Jalžabet je slavio sa 4:2 u ligi za ostanak. Strijelci za Jalžabet bili su Ivica Jurkić u 33. minuti, Nikola Šobak u 51. minuti, Patrik Vitković u 65. minuti i Siniša Žugec u 74. minuti, dok je oba pogotka za domaćina postigao Dario Presečki u 47. i 81. minuti susreta.