Elitna ŽNL Varaždin: Novi Marof i Nedeljanec bez pobjednika u derbiju vrha, Polet (T) slavio kod Ivančice, pobjeda Bednje protiv Mladosti

Četiri susreta 24. kola Elitne lige odigrana su u subotu, a najveće uzbuđenje publika je doživjela u Ligi za prvaka. Polet (T) je na gostovanju kod Ivančice slavio rezultatom 4:1, što im je omogućilo približavanje prvoplasiranom Novom Marofu i drugoplasiranom Nedeljancu, koji su odigrali remi bez golova u Novom Marofu.

Polet (T) je stekao prednost od 4:0 golovima Dina Bahata u 17. i 40. minuti, te Renata Sakača u 35. i 57. minuti. Jedini gol za domaću ekipu Ivančice postigao je Leon Vuglač u 63. minuti susreta.

Trenutačno je Novi Marof na prvom mjestu s 45 bodova, Nedeljanec na drugom s 44 boda, dok je Polet (T) treći sa 43 boda. Ostala su još tri kola do kraja sezone, što obećava uzbuđenje u borbi za naslov prvaka.

U Liga za ostanak, Budućnost (V) je nastavila svoj niz pobjeda, ovaj put osvojivši sva tri boda na gostovanju kod Razvitka rezultatom 2:1. Razvitak je poveo golom Filipa Varge u 28. minuti, ali je Budućnost okrenula rezultat zahvaljujući golovima Josipa Golubara u 28. minuti i Matheusa Vitora Lourenca Schionata u 34. minuti susreta.

Jalžabet je na domaćem terenu nadigrao Dubravku-Zagorac s uvjerljivih 3:0. Pogotke za domaćina su postigli Dubravko Car u 25. minuti, Florijan Sambolek u 82. minuti i Marko Lučić u 88. minuti utakmice.

U nedjelju je odigran samo jedan susret 24. kola Elitne lige u sklopu Lige za prvaka. Bednja je na domaćem terenu ugostila Mladost iz Margečana i slavila rezultatom 4:1.

Bednja je povela 1:0 već u 2. minuti golom Frana Cepanca, ali je Jurica Prašnjak izjednačio na 1:1 iz kaznenog udarca u 25. minuti. No, Bednja je ponovno preuzela vodstvo zahvaljujući zgoditku Ante Kuljija u 63. minuti. Kasnije, Saša Hojski je povisio na 3:1 također iz kaznenog udarca u 69. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Ante Kulji svojim drugim golom u 87. minuti susreta.