Elitna liga VŽ: Razvitak pobjedom stigao do prvih bodova u sezoni

Četiri nedjeljna susreta privela su sedmo kolo kraju. Ono najzanimljivije, Razvitak je konačno stigao do prvih bodova u sezoni.

NK BEDNJA – NK BUDUĆNOST (V) 4:1

Nova pobjeda aktualnog prvaka donijela mu je bodovno izjednačenje s liderom prvenstva. Zabili su domaćini u 12. minuti preko Saše Hojskija. Isti je igrač povisio na 2:0 samo pet minuta kasnije. Do kraja poluvremena Budućnost je uspjela smanjiti prednost, zahvaljujući golom Dina Papeca u 34. minuti. Bednja se ipak nije dala iznenaditi te je do kraja meča zabila još dva pogotka. Prvi u 67. preko Mihaela Đurina i drugi u 89. preko Vinka Horvatića.

NK DUBRAVKA-ZAGORAC – ŠNK RAZVITAK 2:4

Luda utakmica u Turčinu, iz koje je najbolji mogući rezultat izvukao Razvitak. Prva tri boda i prva pobjeda u sezoni odličan su vjetar u leđa za nadolazeće susrete gostima. Alberto Sinani zabio je sva četiri pogotka (31′, 61′, 69′, 90’+4′) za goste i apsolutni je junak današnje utakmice. Za domaćina su pogađali Luka Kaniški (45’+1) i Ivan Sinković u 60. minuti susreta.

NK JALŽABET – NK MLADOST MARGEČAN 3:1

Derbi kola igrao se u Jalžabetu, gdje je istoimeni domaćin uspješno svladao gosta. Sve su domaći nogometaši riješili u prvom poluvremenu, kad su i postigli sva tri pogotka. Ekspres vlakom su Marko Lučić u 35., Siniša Žugec u 37. i Pedro Henrique u 44. zabili za domaćina. Jedini gol gostujuće momčadi djelo je Marka Kovačića u 84. minuti susreta.

NK POLET (C) – ŠNK POLET TUHOVEC 1:1

U derbiju dvaju Poleta vidjeli smo podjelu bodova. Gosti su prvi došli do vodstva i to potkraj prvog poluvremena u 42. minuti preko Antonija Merkaša. Samo 15 minuta nastavka bilo je potrebno domaćinu da vrati stvari u egal. Za 1:1 zabio je Karlo Leskovar.