Elitna liga VŽ: Polet zaustavio Razvitkov pobjednički niz, Nedeljanec slavio u derbiju kola

Elitni razred varaždinskog nogometa priveo je kraju deveto prvenstveno kolo. Nakon devet odigranih kola, na vrhu tablice su tri momčadi s 18 bodova – Bednja, Polet Tuhovec i Nedeljanec.

NK DUBRAVKA-ZAGORAC – NK IVANČICA (I) 0:2

Ivančica je u Turčinu uspjela potvrditi status favorita. Jedan gol u prvom i jedan u drugom poluvremenu bili su dovoljni za tri boda. Oba gola zabio je junak susreta Emil Martinčević (40′, 74′).

NK JALŽABET – NK BUDUĆNOST (V) 4:0

Muke po Budućnost se nastavljaju iz kola u kolo. Ovog puta porazio ih je Jalžabet u istoimenom mjestu. Nikola Šobak zabio je za vodstvo domaćina u 14. minuti susreta. Do novih se pogodaka čekalo zadnjih 10 minuta, kad je sve bilo riješeno u samo sedam. Prvo je Dubravko Car u 82. povećao na 2:0, zatim je treći pogodak dao Patrik Vitković u 86. i za kraj je zabio Marko Lučić u 89. minuti susreta.

NK POLET (C) – ŠNK RAZVITAK 3:1

Sjajna partija Poleta donijela mu bijeg sa začelja tablice. Ovom pobjedom uspio je prekinuti pobjedonosni niz Razvitka od dvije utakmice zaredom. Matija Šenkiš u 33. i Rok Težak u 41. donijeli su veliku prednost domaćinu na poluvremenu. Nastavak je protekao gotovo izjednačeno, s dva pogotka u drugom dijelu. No jedan je stigao od domaćina i to za 3:0 u 53. minuti preko Karla Leskovara, dok je drugi završio u domaćoj mreži. Strijelac je bio Ivan Vagjunec u 77. minuti utakmice.

ŠNK NEDELJANEC – ŠNK MLADOST MARGEČAN 2:1

Derbi kola na kraju je pripao domaćinu. Prvo poluvrijeme nismo vidjeli pogotke, no nogometaši su se zato iskupili u drugom. U vodstvo je prvo došla Mladost, zahvaljujući golu Karla Juga u 48. minuti. Zatim na scenu stupa junak susreta i glavni igrač Nedeljanca Tomislav Medved koji zabija dva gola i donosi tri boda svojoj momčadi (51′, 81′).