Elitna liga VŽ: Golijada u Ivanovcu, Razvitak svladao Nedeljanec

Kakav samo šou nam je priredila subota u Elitnoj ligi Varaždin. Prepuno iznenađenja, što pozitivnih što negativnih ostavile su utakmice u varaždinskom kraju.

ŠNK RAZVITAK – ŠNK NEDELJANEC 2:1

Možda i najveći šok ovog kola je pobjeda Razvitka protiv Nedeljanca. Gosti su bili iznimno veliki favoriti, no domaćin se nije dao i na kraju je uspio slaviti. Alberto Sinani zabio je gol na samom kraju prvog poluvremena. Na 1:1 izjednačio je Tomislav Medved u 64. minuti susreta. Oba pogotka pala su iz kaznenog udarca. Nakon što se činilo da će u Jalžabetu biti podjele bodova, ukazao se Leo Tropšek i golom u sedmoj minuti sudačke nadoknade donio velika tri boda domaćinu.

NK IVANČICA (I) – NK JALŽABET 3:3

Sjajna utakmica u Ivanovcu, gdje smo vidjeli čak šest pogodaka. Na kraju nitko nije izašao kao pobjednik, već je došlo do podjele bodova. Robert Malnar bio je dvostruki strijelac (10′, 87′) za domaćina, dok je jedan dao Patrik Varga u 74. minuti. Kod gostiju su golove dali Florijan Sambolek u 30., Dino Premužić u 64. i Marko Lučić u 84. minuti susreta.

NK BEDNJA – NK DUBRAVKA-ZAGORAC 1:1

Maleni kiks Bednje protiv Dubravke na domaćem terenu. Unatoč jednom bodu, i dalje su Beletinčani na vrhu prvenstvene ljestvice. Domaći su poveli u 51. minuti preko Dina Pompera. Gosti se nisu dali smesti i devet minuta kasnije došli su do izjednačenja, zahvaljujući golu Noe Stančića.

Prvo poluvrijeme imali smo kontrolu utakmice i dominaciju. Jednostavno, realizacija nas nije htjela. I naravno da drugo poluvrijeme počne razmišljanje da bi se dogodila nekakva kontra gdje bi te protivnik mogao kazniti. Dobro smo ušli, poveli smo 1:0 i onda su moji igrači igrati nekakvu bezglavu trku s protivnikom. Protivnik je počeo igrati, imaju mlade, brze i poletne igrače. To nas je koštalo jednom brzom kontrom, gdje je jedan momak zabio za 1:1. Sve smo zatim nekako na silu pokušali zabiti drugi gol i jednostavno nije išlo. Gosti su imali 4-5 brzih kontranapada, no na sreću nisu uspjeli to realizirat. Rezultat je realan i moram priznati da me Dubravka jako iznenadila. Čestitam im na bodu, zaslužili su ga, a možda i nešto više“, rekao je trener Bednje Andrija Balajić.