EHF Europska liga: Nexe se remijem oprostio se od Europe

Rukometaši Nexea oprostili su se od Europe za ovu sezonu. Nakon poraza u Našicama prije tjedan dana, 27:25, u uzvratnom susretu sastav iz Našica odigrao je neodlučeno 27:27, i ostao bez četvrtfinala.

Sjajnu utakmicu odigrali su rukometaši Branka Tamšea. Oprostili su se od Europske lige, ali silno su namučili u dva susreta, trenutačno četvrtu momčad Bundeslige. Domaćin je počeo s pomalo neobičnom obranom 5-1. Ali Nexe je imalo rješenje za to jer je Halil Jaganjac pogađao iz svih pozicija. Da mu se još netko mogao priključiti u prvih dvadesetak minuta, Rhein-Neckar Lowen sasvim sigurno ne bi imao najprije plus tri, pa onda u posljednjih desetak minuta i plus četiri. Ali Nexe je nekako uspjelo do poluvremena  stići na minus dva i ne dopustiti domaćinu da sasvim miran ode u svlačionicu. Najveći problem sastavu iz Našica u prvom dijelu zadavao je brzi centar i nevjerojatno kvalitetna tranzicija.

Izvanredno se Nexe postavilo u nastavku. Čvrsto, odgovorno, agresivno  Serijom pogodaka za pogodak, držali su priključak i strpljivo čekali svoju priliku. Ona se napokon ukazala sredinom poluvremena kada su serijom 3:0, 18:16, pretvorili u svoje drugo vodstvo na utakmici. Ali Lavovi su brzo poravnali na 19:19. Kad je Moreno Car obranio sedmerac pri novom vodstvu Nexea 19:20, probudio se tračak nade u moguće iznenađenje. Ali nažalost, to se nije dogodilo. Fenomenalni Andy Schmid je u tim trenucima preuzeo svu odgovornost na sebe i u razdoblju od samo osam minuta postigao šest pogodaka i potpuno primirio narasle ambicije našeg predstavnika. Tri minute prije kraja otišli su Lavovi iz Mannheima na plus dva i definitivno potvrdili svoj prolazak dalje. Uporni Našičani, ipak su u završnim minutama postigli dva pogotka i došli do izjednačenja 27:27, čime mogu biti jako zadovoljni. Ali u isto vrijeme i tužni jer Rhein-Neckar Lowen se nudio. Presudio je ipak prvi susret. Sa sedam pogodaka, Jerry Tolbring bio je najefikasniji u domaćim redovima.  Po sedam pogodaka za Nexe dali su Janko Kević i Živan Pešić.

Nexe se tako oprostio od Europe, a RN-Lowen će u četvrtfinalu igrati s pobjednikom susreta Nimes – Čehovski Medvjedi  Prvi susret pripao je ruskom sastavu s 30:25.

EHF EUROPSKA LIGA: OSMINA FINALA
RHEIN-NECKAR LOWEN – NEXE 27:27 (27:25)

Rhein-Neckar Löwen – NEXE  27:27 (14:12)

2. utakmica 1/8 finala EHF Europske lige

SNP Dome, Heidelberg

Suci:  Robert Harabahiu, Silviu Stanescu (Rumunjska)

Delegat:  Klaus Lang (Austrija)

Rhein-Neckar Löwen: Lagarde 1 , Patrail 2, Palicka, Tollbring 7, Ahouansou 2, Lagergren 3, Späth, Gislason , Nielsen, Katsigiannis, Nilsson 2, Kohlbacher 4

Trener: Martin Schwalb

RK Nexe: Bakić 2, Mileta 1, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Car 11 obrana(1 sedmerac), Radovanović 6 obrana (1 sedmerac), Jelinić 1, Vida, Manci Mičević 1, Blažević, Severec 1, Pešić 7, Kević 7, Tomić, Jaganjac 5 , Pribetić

Trener: Branko Tamše

Sedmerci:   Rhein – Neckar Löwen  3/5 , RK Nexe 6/6

Isključenja: RK Nexe 6 minuta (Mrđenović 2,2,2,),  Rhein – Neckar Löwen 4 minute  (Gislason 2′, Ptrail 2)

Crveni kartoni: Mrđenović (3 isključenja)