Dva nedjeljna susreta MŽNL SB-PŽ: Psunj Sokol nadvisio Tomislav, gostujuća pobjeda za Slavonac iz Nove Kapele!

Odigrana su i preostala dva susreta 11. kola MŽNL SB-PŽ! Psunj Sokol se slavljem nad Tomislavom 3:1 probio na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Slavonac iz Nove Kapele slavio na gostovanju u Slobodnici s 0:4 te tako trenutno sa sedamnaest bodova drži četvrto mjesto poretka!

PSUNJ SOKOL – TOMISLAV 3:1

U susretu nakon deset kola desetoplasirane i drugoplasirane momčadi na ljestvici susreli su se Psunj Sokol iz Okučana i Tomislav iz Donjih Andrijevaca. Psunj Sokol je u susret ušao s četrnaest bodova na kontu dok ih je Tomislav skupio šest više nakon što je u prošlom kolu slavio nad Dinamom iz Vidovaca 4:2.

Pred 100-tinjak gledatelja Psunj Sokol je došao u vodstvo u 17. minuti susreta kada je precizan Armin Abazi. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena domaćin udvostručuje svoju prednost preko Alena Fulira. Marko Filipović u 69. minuti riješio je susret pogotkom za 3:0, da bi konačnih 3:1 i počasni gol za goste postigao Tomislav Bliznac u 86. minuti iz kaznenog udarca.

-“Još jedna sjajna izvedba, mislim da smo bili apsolutno dominantni u utakmici, uz ova tri pogotka nismo iskoristili još nekoliko jako izglednih izrađenih šansi. Gost praktički ostavljen bez prave šanse i akcije i mislim da smo u potpunosti zaslužili pobjedu. Igra raste iz kola u kolo i uvjeren sam da ćemo nastaviti u tom smjeru. Opet bih ponovio, uz malo sreće, mišljenja sam da smo još zaslužili pokoji bod više, no nećemo žaliti za onim što je bilo. Bitno je da smo jako kvalitetan kolektiv, da igramo i uživamo i siguran sam da ćemo samo rasti. Dečkima iz Andrijevaca zahvaljujem se na korektnosti i izuzetno fer igri te im želim sreću u nastavku prvenstva!”- trener Antun Orešić, Psunj Sokol Okučani

-“Danas nismo bili pravi i zasluženo smo poraženi od odlične ekipe Okučana. Ekipi Okučana čestitke na fer i korektnoj igri i želimo im sretno dalje.”- komentirao je za Sportalo trener Tomislava, Ivan Pavković.

SLOBODNICA – SLAVONAC NOVA KAPELA 0:4

U drugom nedjeljnom susretu sastale su se dvije momčadi koje je uoči ovog kola na tablici dijelio samo bod ali i čak četiri pozicije! Naime, Slobodnica je u ovaj susret s petnaest bodova iz deset prvenstvenih kola dok je Slavonac iz Nove Kapele istovremeno skupio šesnaest.

U izvrsnoj utakmici u Slobodnici Slavonac je neumoljivo kaznio greške domaćina te na kraju došao do slavlja rezultatom 0:4. Josip Gospočić doveo je goste u vodstvo u 29. minuti, a šest minuta kasnije Dragan Sremac udvostručuje vodstvo gostiju. U četvrtoj minuti drugog poluvremena već je 0:3, strijelac po drugi put Gospočić. Konačnih 0:4 djelo je Gabrijela Didovića u 82. minuti susreta.

“-Nažalost ne znam što bih više izjavio osim da smo podbacili svi od mene pa do igrača a sa druge strane bio nam je raspoložen i efikasan gost koji je bez imalo milosti kažnjavao svaku našu grešku. Čestitam gostima na pobjedi i korektnoj igri!”- komentirao je za Sportalo trener Slobodnice, Dinko Rosandić.

“U jednoj dinamičnoj utakmici, koja je bila fer i korektna s obje strane, ostvarili smo uvjerljivu pobjedu.”– trener Milan Tomljenović, NK Slavonac Nova Kapela.