Dva nedjeljna dvoboja MŽNL SB-PŽ: Škarice Tomića presudile u Slobodnici, petica Psunj Sokola!

S dva nedjeljna susreta kompletirano je deveto kolo MŽNL SB-PŽ! Psunj Sokol je na domaćem terenu nadvisio Požegu 5:1, dok je Slobodnica u posljednjim minutama susreta prekrasnim pogotkom Viktora Tomića došla do vrijedna tri u boda u devetom kolu!

PSUNJ SOKOL – POŽEGA 5:1

Psunj Sokol nakon prošlotjednog poraza u Sibinju kod Mladosti 1:2 htio se pred svojim gledateljima iskupiti u susretu s Požegom koja je u posljednjih pet dvoboja osvojila 12 od 15 mogućih bodova te se uoči ovog kola nalazila na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice.

Armin Abazi doveo je Psunj Sokol u vodstvo u 12. minuti susreta, da bi u 25. nesretnim autogolom Matanovića prednost domaćina narasla na 2:0. Gosti odgovaraju u 33. minuti putem Luke Milosavljevića koji smanjuje zaostatak gostiju. U drugom poluvremenu zabijala je samo jedna momčad, pa je tako s dva pogotka Matije Filipovića i jednim Saše Stijepića postavljen konačni rezultat ove utakmice, 5:1.

-“Danas izuzetno motivirana naša momčad, od početka dominantna u posjedu i šansama. Stvoreno jako puno prilika, možda je rezultat mogao biti i veći, ali napokon igra kakva se očekuje od ove momčadi. Rastrčani i raspucani, igra puna kombinatorike i dobrih akcija, što je na kraju rezultiralo zasluženom pobjedom. Utakmica bez grubljeg starta, a dečkima iz Požege hvala na izuzetno korektnoj i fer igri te im želim puno sreće u nastavku prvenstva!” – riječi su trenera Psunj Sokola iz Okučana, Antuna Orešića.

-“Zaslužena pobjeda domaćina. Očigledno da moja ekipa ne zna igrati na ovakvom terenu”- komentirao je za Sportalo trener NK Požega, Željko Mitrović.

SLOBODNICA – SIKIREVCI 1:0

Trećeplasirani uoči ovog kola NK Sikirevci na krilima dvije uzastopne pobjede nad Slavoncem iz Nove Kapele pun optimizma putovao je na gostovanje u Slobodnicu koja je s tri uzastopna poraza ušla u susret te se uoči ovog kola nalazila na devetom mjestu s dvanaest osvojenih bodova.

U utakmici pred oko 80-ak gledatelja svaka ekipa je u prvom poluvremenu imala izrazitu priliku ali se na odmor otišlo s 0:0. U drugom poluvremenu nešto bolji domaćin te kad se činilo da će obje ekipe otići s bodom iz ovog kola ukazao se Viktor Tomić u 91. minuti susreta i prekrasnim škaricama donio Slobodnici vrijedna tri boda za konačnih 1:0.

“Teška ali zaslužena pobjeda,dečki nakon potopa u Andrijevcima morali su se psihološki vratiti i na sreću svih nas i uspjeli su možda rezultat ne pokazuje tako ali zasluženo smo pobijedili čestitam gostima na fer i korektnoj igri gdje smo mi i ako nismo uspjeli na vrijeme osigurati pobjedu ali nas je Viktor Tomić prekrasnim škaricama u zadnjim minutama doveo do pobjede.
Čestitam svojima momcima na hrabrosti i želji za pobjedom isto tako još jednom gostima na fer i korektnoj igri!”-riječi su trenera Dinka Rosandića, NK Slobodnica

-“Danas nismo bili na nivou kakav nas je krasio dosad. Teški, umorni, usporeni, bez agresije. Zasluženo izgubili. Ne možemo si dopustiti ubuduće ovakve predstave ako želimo biti konkurentni za vrh. Naravno da se osjeti izostanak pojedinaca ali imamo i druge dečke koji sada trebaju ugrabiti svoju priliku. Čestitke domaćinu na pobjedi koji su bili korektni kao i sudačka trojka. Idemo dalje što drugo.” trener Josip Bogdanović, NK Sikirevci