Drugo kolo Kupa ŽNS VPŽ: Dvije lutrije jedanaesteraca, Sedlarica i dalje neosvojiva tvrđava

Od 20. do 31. kolovoza aktivno je bilo na terenima diljem Virovitičko-podravske županije u kojoj se 56 ekipa natječe za pehar najbolje momčadi u županiji! Ove srijede kompletirano je drugo kolo sa posljednjih pet susreta pa su poznati svi sudionici trećeg kola natjecanja!

HNS Comet Kup VPŽ

Posljednja dva vikenda mjeseca kolovoza uz termine srijedom bila su zakazana za uzbuđenja prve i druge runde Kupa Virovitičko-podravske županije. Ekipe su u drugom kolu Kupa sa četiri susreta bile aktivne za vikend 27. i 28.8., dok je zadnjih pet susreta upravo odigrano!

Protekli vikend imali smo prilike pratiti četiri susreta drugog kola, i to čak na dva imali smo priliku gledati lutriju jedanaesteraca!  Nakon 3:3 u regularnom dijelu susreta u susretu u Josipovu gdje su se gosti u drugom poluvremenu vratili sa 1:3 na 3:3  NK Dinamo svladao je NK Orešac nakon raspucavanja s bijele točke 4:3.

Sličan scenarij mogli smo gledati i u Novoj Šarovki gdje su nakon prvih 90 minuta i dramatičnog izjednačenja Kralja za 2:2 na samom kraju susreta raspucavanju pristupili NK Standard i NK Plavi, nakon čega su domaćini slavljem 4:3 ipak osigurali plasman u iduću rundu. U Gornjem Miholjcu pred 112 gledatelja domaći Miholjac nije mogao parirati NK Zrinskom iz Nove Bukovice. Već je do poluvremena bilo 0:7, da bi konačan rezultat na kraju utakmice bio 1:9 za goste.

NK Munja je na domaćem terenu pred 100-tinjak gledatelja svladala NK Mladost Bakić sa uvjerljivih 7:1. Trostruki strijelac za domaćine bio je Josip Vida, dok su po dva nadodali Mesinger i Majetić. Za goste jedini strijelac bio je Andrej Horvat. U dijelu programa zakazanog za danas, u Grabrovnici domaća NK Croatia svladala je NK No Limit Tvin sa 3:0 golovima Matije Pavića, Domagoja Peceka i Mare Hegediša.

NK Aršanj iz Sedlarice nastavio je sa pobjedničkim nizom na domaćem terenu na kojem je sa 3:1 svladao NK Podravec.  Golove za domaćina zabili su u prvom poluvremenu Sandi Ivanović koji je uspjeo izbjeći zaleđe te poentirati i Hrvoje Filipović za poduplanje prednosti  domaćina. U drugom poluvremenu nadu gostima vratio je Emanuel Mikec, da bi u istoj minuti (73′) Branko Rašeta vratio mir u redove domaćina i osigurao nastup u trećoj rundi Kupa.

Minimalnu 1:0 pobjedu ostvario je NK Sokol u Milanovcu gdje je gostovala NK Drava. Gol odluke 100-tinjak gledatelja moglo je vidjeti u trećoj minuti drugog poluvremena kada je domaćinu pobjedu osigurao Dorian Uzelac. NK Sveti Đurađ na domaćem je terenu nakon preokreta svladao NK Mladost iz Vukosavljevice. Gosti su poveli u 35. minuti pogotkom Josipa Kolovice, da bi domaćin u 66. minuti izjednačio pogortkom Mateja Vianaka. Prolazak u iduću rundu natjecanja golom za 2:1 domaćinu je osigurao Ante Martić u 77. minuti susreta.

U Bušetini domaća NK Bušetina 1947 pretrpjela je 0:4 poraz u srazu sa NK Podgorjem . Tomislav Krmpotić doveo je goste u vodstvo u 35. minuti, da bi petnaest minuta kasnije isti igrač udvostručio prednost gostiju. Krmpotić je svoj hat-trick kompletirao u 85. minuti, a da on ne bude jedini strijelac na utakmici pobrinuo se Ivan Vukšić svojim pogotkom za konačnih 0:4 tri minute prije kraja susreta.