Druga ŽNL BPŽ B: Posavac iz Davora je prvak skupine D

Dva kola prije kraja i matematički je potvrđen prvak skupine D, a to je očekivano Posavac iz Davora koji je slavio protiv konkurenta iz Rešetara i ostavio Mladost iz Brđana na nedostižnih šest koraka. Točnije dostižnih, ali nedovoljnih. Ciprić i Matošević su bili strijelci u minimalnoj pobjedi pred domaćim navijačima koje je bila itekako slatka jer je pobjedonosni pogodak pao u nadoknadi vremena za veliko slavlje i proslavu naslova koji vuče momke iz Davora u Prvu ŽNL. Mladost se nije uznojila za pobjedu protiv gosta iz Magić Male, a što se točnije događalo pročitajte u zapažanju delegata u nastavku teksta. Svi ostali rezultati su više manje nebitni jer nitko ispasti neće pa je do kraja preostalo pohvatati malo bolje pozicije zbog vlastitog zadovoljstva. Dino Dokuzović je bio nerješiva enigma za goste iz Orubice i bodove ostavio u Bodovaljcima. Svjetlost je ubilježila clean sheet uz tri pogotka itekako dovoljna za tri boda. Neizvjesno je bilo u Lazama gdje je domaćin minimalno slavio kao i Trenk na svom terenu protiv Slavije na pogon Mirka Čička.

20 12.05.2024 17:30 Lužani NK Svjetlost – NK Sloboda Gornji Bogićevci 3:0

NK Slavonija Bodovaljci – NK Soko 1970 2:0 (Dokuzović Dino 61′, 88′)
NK Mladost Brđani – NK Graničar Magić Mala 3:0
Domaćin učinio sve potrebno za odigravanje prvenstvenog susreta, međutim predstavnik gostiju Stjepan Ljubičić me telefonom izvjestio da nisu u moguđnosti zbog nedostatka igrača odigrati utakmicu. Nakon čekanja od 15 minuta zaključili smo utakmicu. Spotske iskaznice igrača domaćina valjane, a sudci prisutni na vrijeme. Prijavljujem ekipu NK Graničar Magić Mala disciplinskom sudcu na daljnje postupanje.
NK Posavac (D) – NK Budućnost Rešetari 2:1 (Ciprić Filip 50′, Matošević Matija 90’+4′ / Lalić Leon 20′)
NK Graničar Laze – NK Slavonac Slavonski Kobaš 2:1 (Miletić Adam 4′, Andrašić Karlo 50′ / Matok Matko 85′)
NK Trenk – NK Slavija Staro Petrovo Selo 3:2 (Čičak Mirko 55′, 67′, Barišić Martin 90’+2′ / Akmačić Gabrijel 41′, 44′)
NK Svjetlost – NK Sloboda Gornji Bogićevci 3:0 (Vračić Tomislav 12′, Kovačić Antun 37′, Marosavljević Oliver 66′)