Druga ŽNL BPŽ A: Sloga iz Vrpolja visokom pobjedom u zadnjem kolu potvrdila naslov prvaka

Bilo je upitnika uoči završnih 90 minuta no lider i novi prvak je sve imao u svojim rukama pa na kraju puno muke nije bilo i sve se znalo nakon uvodnih desetak minuta kada je Sloga već imala velikih tri pogotka viška pa je ostatak utakmice protekao u očekivanju velikog slavlja i podizanja pehara. Povukao je ponovo briljantni Florian Abramović s dva nova pogotka čime je potvrdio i onu drugu titulu najboljeg strijelca s nestvarnih 41 na kontu , a tek tri više od prvog pratitelja Marka Bošnjakovića koji također zaslužuje da ga se istakne. Floriana je ipak ovoga puta zasjenio sjajni Bogdanović koji je čak četiri puta tresao mrežu u ovoj završnoj pobjedi vrijednoj naslova prvaka. Posavina je očekivano slavila u svom zadnjem ogledu no bila je to tek Pirova pobjeda jer su momci iz Kopanice ostali za jedan remi kratki. Selna i Mladost iz Čajkovaca su ostali na jednoj znamenci u rubrici bodovi i nakon novih poraza, u Sapcima nije bilo pobjednika dok se u ležernom ritmu zadnjeg ovosezonskog plesa od svojih navijača pobjedama opraštaju Sava i Raketa dok će gostujuću u Zadubravlju posebno pamtiti Slogin Emanuel Narančić koji je čak sedam puta tresao mrežu Dubrave.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica
22 25.05.2024 17:30 Sapci NK Sapci – NK Perkovci 1:1
22 25.05.2024 17:30 VRPOLJE NK Sloga Vrpolje – NK Selna 8:3
22 25.05.2024 17:30 Svilaj NK Sava (S) – NK Šokadija (Sr) 3:0
25.05.2024 17:30 BERAVCI NK Raketa – NK Mladost Čajkovci 4:2
22 25.05.2024 17:30 ZADUBRAVLJE NK Dubrava (Z) – NK Sloga Jaruge 0:10
22 25.05.2024 17:30 Velika Kopanica NK Posavina (VK) – NK Omladinac Novi Grad 5:0

NK Sapci – NK Perkovci 1:1 (Grgić Domagoj 2′ / Bošnjaković Marko 50′)
NK Sloga Vrpolje – NK Selna 8:3 (Abramović Florian 3′, 34′, Bogdanović Matej 7′, 9′, 28′, 40′, Denić Filip 64′, 78′ / Poličić Davor 36′, Sudić Sven 68′, 80′)
NK Sava (S) – NK Šokadija (Sr) 3:0 (Ivanković Vedran 51′, Tipurić Ivan 69′, 82′)
NK Raketa – NK Mladost Čajkovci 4:2 (Petrović Vinko 13′, Djaković Kristijan 51′, 57′, Bilušić Kristijan 90′ / Sokol Matej 32′, Stojanović Andrej 63′)
NK Dubrava (Z) – NK Sloga Jaruge 0:10 (Narančić Emanuel 5′, 6′, 9′, 33′, 49′, 52′, 56′, Đelagić Marko 35′, 70′, Kocić Marko 38′)
NK Posavina (VK) – NK Omladinac Novi Grad 5:0 (Veočić Patrik 17′, Jelčić Alen 42′, Joskić Tomislav 66′, Knežević Krunoslav 77′, Jurić Pavao 90′)