DRUGA ŽNL BBŽ: Uvjerljiva pobjeda domaćina u Daruvarskom Brestovcu

Jučer su odigrane sve utakmice šestog kola Druge ŽNL BBŽ. Domaćini su izdominirali goste ukupno gledajući rezultate, a najviše su se istaknuli nogometaši NK Mladosti Daruvarski Brestovac.

Sve je krenulo u Bjelovaru susretom NK Sloge Bjelovar i NK Mladosti Nova Ploščica te pobjedom domaćina 2:0. Prvo poluvrijeme su obje momčadi krenule vrlo taktički. Tako je i rezultat za prvih 45 minuta ostao 0:0. No, onda se u dobroj akciji najbolje snašao Alen Glušac koji je u 68. minuti zatresao suparničku mrežu i poveo za domaćine. Desetak minuta kasnije još jedan udarac za goste. Dosuđen je kazneni udarac. Uspješno ga je realizirao Davor Cvjetković. Još jedna pobjeda domaćina, ali ovaj put bez konkurencije se odigrala u Daruvarskom Brestovcu. Domaćini nisu dali prostora za realizaciju ikakve akcije nogometašima NK Zvijeraca. U prvom dijelu utakmice oni su bili ti koji dominiraju. Marin Zubak je svoj prvi gol zabio već u 14. minuti igre. Slijedio ga je Emir Behrami te iznova Zubak za konačnih 3:0 u prvom dijelu. Probudili su se igrači Zvijeraca u drugom poluvremenu te se Bratković zgoditkom u 49. minuti približio rezultatskom izjednačenju. No, Jakšić i opet fantastični Zubak zabijaju za 5:1. Daniel Varivoda je u 89. minuti uspio realizirati pogodak za goste. Samim time tako je smanjio gol razliku na kraju utakmice. U Novim Skucanima su se susrele momčadi NK Skoka i NK Bilogore (K) te zaključile ovo kolo podjelom bodova. Hrvoje Lončar i Ivan Stančin su se iskazali za domaćine. Alen Topalović i Josip Vargić su slavili za gostujuću momčad. NK Napredak (Rajić) je protiv NK Laste odigrao 3:0. Golove za nova tri boda redom su zabili: Borovac (8.), Matak (12.) i Antonio Jaklenović u 47. minuti.

Promašeni penal i pobjeda Draganca

NK Polet Narta i NK TOSK su poprilično uzburkali vode odigranom utakmicom, a najviše su se veselili domaćini pobjedom s 2:1. Već je u desetoj minuti Polet imao priliku zabiti s bijele točke, ali Pašalija promašuje okvir gola. No, bivši TOSK-ov igrač – Dejan Opačić u 22. minuti igre, odvodi domaćine u vodstvo. Kristijan Kališević se u drugom dijelu susreta probija po lijevoj strani te izjednačuje rezultat. Sve do 89. minute je izgledalo kako će ove dvije ekipe ipak podijeliti bodove, ali onda Franjićev neoprezan start dovodi do zvižduka i dosuđenog kaznenog udarca. Opačić ne griješi te uspješno realiziranim udarcem s bijele točke pripisuje nova tri boda za ekipu Poleta. Sličan scenarij se odigrao u međusobnom derbiju između nogoemtaša NK Dinama Dežanovac i NK Mlinara. Dominik Štampf je poveo za goste u 47. minuti susreta, ali to vodstvo nije dugo trajalo. Ilinović izjednačuje u 62., no pobjednički gol za goste ipak pada pred sam kraj utakmice pogotkom Matea Glazera. Posljednja utakmica je odigrana između NK Omladinca Ćurlovac i NK Draganca. Jedini gol za goste postiže Bruno Kojić u 15. minuti igre i time zaključuje susret s konačnih 0:1.