Druga pobjeda Našičana protiv Vardara u dva tjedna

Drugi put u dva tjedna rukometaši Nexea pobijedili su Vardar 1961 u SEHA – Gazprom ligi. Nakon 25:24 u Skoplju, Nexe je u Našicama slavilo 28:25, i zasjelo na vrh ljestvice skupine B. Nastavak je to pobjedničkog niza našičke momčadi nakon Europskog prvenstva.

Vardar je dobro otvorio susret. I imao tri početna vodstva 0:1, 1:2, 2:3, a onda se budi domaći sastav i radi seriju od 4:0 te odlazi na 6:3. Vardar je u 8. minuti ostao bez Bakaryja Dialoa koji je zbog grubog starta na Tomislavu Severecu dobio izravni crveni karton. Nexe je to dakako iskoristilo i diglo svoju prednost na čak šest pogodaka razlike. Izvrsni su u tom razdoblju bili Predarg Vejin i Halil Jaganjac. U prvom dijelu dali su 9 od 19 pogodaka Nexea.

Bez našeg Ante Gadže, Vardar je izgledao dosta neorganizirano. Tako je u prvih 30. minuta imao čak 12 izgubljenih lopti. Na predah su pak, odnijeli četiri, jer je David Davis na klupi pronašao igrača koji je imao rješenje za čvrstu i agresivnu obranu Nexea. Bio je Yoel Cuna Morales.

Velika borba vodila se u nastavku. Vardar dakako nije potpisao predaju. Dapače, strpljivo su čekali svojih pet minuta. U 47. i 50., onda 55. minuti, došli su na samo pogodak zaostatka. Ali Nexe je izdržalo taj pritisa, između ostalog zahvaljujući i mladom Dominiku Kuzmanoviću koji je u drugom dijelu zaustavio šest napada gostiju. Na kraju su slavili 28:25, što je sjajno za njihovo samopouzdanje i veliki ispit koji ih u utorak čeka u Švedskoj protiv Savehofa u EHF Europskoj ligi.

Sa sedam pogodaka Halil Jaganjac bio je najučinkovitiji u domaćim redovima. Šest je dao Predrag Vejin. Kod gostiju prvo ime Yoel Cuna Morales također sa sedam pogodaka.

SEHA – Gazprom liga: SKUPINA B, 2. KOLO
NEXE – VARDAR 1961

SŠD OŠ kralja Tomislava, Našice; gledatelja: 400

Suci: Michal Badura, Jaroslav Ondogrecula (Slovačka)

Delegat: Jan Rudinsky (Slovačka)

RK NEXE: Kuzmanović  (6 obrana-1 sedmerac), Bakić1, Barišić Jaman 2, Vejin 6, Radovanović (3 obrane), Jelinić 1, Vida, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh 1, Severec 4, Melić 4, Jaganjac 7, Kavčič 2, Markušić, Pribetić

Trener: Branko Tamše

HC Vardar 1961: Tomovski (8 obrana), Stoilov 1, O. Nyokas 4, Walczak 3, Morales 7, Georgievski 2, K. Nyokas 2, Karapalevski, Diallo, Czuwara 2, Toto 2, Taleski 1, Dibirov, Krstevski 1, Djukić, Gogov (2 obrane)

Trener: David Davis

Sedmerci: NEXE 2/3, Vardar 0/1;

Isključenja: NEXE: 4 minute (Bakić 2′, Manci Mičević 2′); Vardar 1961: 6 minuta (Morales 2′, Toto 2′, Diallo CK)