Druga NL: Remi Kustošije i Solina, Mladost preokretom do pobjede nad Porečanima
Danas su odigrane prve dvije utakmice 18. kola Druge NL, obje vrlo važne u borbi za vrh prvenstvenog poretka, a i obje s konačnim ishodom u skladu s očekivanjima. Mladost je pobjedom nad Porečanima sustigla Bjelovar na vrhu, barem dok Mikulićeva momčad odradi svoj posao za ovaj vikend. Očekivano izjednačenu utakmicu odigrali su Kustošija i Solin, i završena je izjednačeno, nažalost bez golova.
KUSTOŠIJA – SOLIN 0:0
Derbi kola broj dva završen je bez golova, samim tim i bez pobjednika. Bod u gostima je uvijek nekako značajniji od boda na domaćem terenu pa nešto zadovoljniji mogu biti gosti iz Dalmacije koji su sada samo dva boda od vrha ljestvice, doduše uz utakmicu više od Bjelovara i Hrvaca od ekipa koje su ispred njih. Kustošija i nema baš pravo na krive korake u domaćim utakmicama, ovo je prvi takav, taj se još da popraviti, ali svaki sljedeći bit će koban jer je velik jesenski zaostatak koji moraju nadoknaditi da bi se ozbiljno uključili u borbu za povratak u Prvu NL.
Igrač utakmice: Mateo Tomić
– Očekivano tvrda, izjednačena utakmica. Rekao bih da smo bili nešto bolji u posjedu, možda i malo opasniji prema njihovom golu ali ne dovoljno da to konkretiziramo. Dosta težak teren nije dozvolio kombinatoriku, bilo je teško, na kraju nisam nezadovoljan bodom. Slijedi nam Marsonia, gledao sam ih protiv Solina u pripremi ove utakmice, pogledat ću ih sutra u Križevcima, spremiti ćemo se dobro, izgledaju kao dobra ekipa ali vjerujem da smo bolji, cilj nam je svakako pobjeda. – za Sportalo je rekao Roy Ferenčina, trener Kustošije.
– Čvrsta, tvrda utakmica, na kraju bod svakom. Moram biti zadovoljan, nije bilo puno šansi, imali smo dvije dobre situacije, nažalost nismo ih realizirali u jednoj stvarno zahtjevnoj utakmici. Imali smo neke ozljede, potrudit ćemo se to sanirati do Ždralova, znam da su dobra ekipa, u vrhu su zasluženo, kroz ovaj tjedan ćemo ih detaljno analizirati, spremiti se i pokušat na našem terenu osvojiti sva tri boda. – izjavio je Toni Karačić, trener Solina.

MLADOST – JADRAN POREČ 4:1
Pravo je čudo koliko Mladost problema ima na domaćem terenu, da su na Brdu na razini gostujućih rezultata bili bi na vrhu ljestvice i to prilično uvjerljivo. Uz sve probleme koje Mladost ima doma, uz rasterećenost gostiju koji baš ništa nisu imali izgubiti ne čudi da su i Porečani napravili probleme Bradićevoj momčadi. Jadran je prvi došao do prednosti, u 30. minuti Ivan Al Tharwan je iskoristio kazneni udarac kojeg je prilično glupo skrivio domaći vratar, spašavao je korner, pa skrivio penal. Bio je to drugi kazneni udarac na utakmici, prvog su imali domaći u 19. minuti, no sjajno je reagirao vratar gostiju Crag Szczuka koji je obranio udarac prvog topnika lige Nikole Marića koji je imao i popravni nakon odbijene lopte ali je katastrofalno “opalio”, lopta je doskakutala do 21-godišnjeg Amerikanca na golu Jadrana. Koliko je Amerikanac dobro reagirao u toj situaciji, toliko je loše reagirao u 35. kada je Marić opalio s 25 metara, nije to bio ni snažan ni precizan udarac, gotovo točno po sredini gola, no imao je onaj nezgodan efe koji ponekad može prevariti, baš to se dogodilo i ovaj put. U 57. minuti preokret Mladosti, sjajan gol postigao je Antonio Perić, oslobodio se pratnje na desnoj strani, ušao metar-dva u kazneni prostor i topovski pogodio suprotne rašlje. Spektakularan gol! u 72. minuti milimetri su dijelili goste od poravnanja, a onda dvije minute kasnije stiže kazna za propušteno, Marić je tukao, Szczuka još jednom ne baš najbolje reagira, samo je kratko odbio loptu do Diega Sekulića koji je bez problema posprema u mrežu i otklanja dileme oko pobjednika. Taj je treći gol ubio entuzijazam kod gostiju što je Mladost iskoristila i još povećala svoju prednost, u 83. minuti gostujuća je obrana u sred kaznenog prostora potpuno zaboravila Marića kojem je loptu dostavio Jurica Bubnić, a najbolji igrač dosadašnjeg dijela lige takve prilike ne propušta.
Igrač utakmice: Nikola Marić
– Bitni su bodovi, bilo nam je važno uzeti tri boda na bilo koji način. Nažalost, zakomplicirali smo si život, da smo realizirali taj kazneni udarac u otvaranju vjerojatno bi nam bilo puno lakše. Promatrao sam Jadran i prvo i drugo kolo, nisu oni nimalo bezazlena ekipa, upozoravao sam dečke na to čitav tjedan, nažalost neki to baš i nisu ozbiljno shvatili. Nećeš lagano, nema lagano! Poklonili smo im penal kakav se rijetko viđa, to je škola koju ti mlađi igrači moraju platiti, ne možemo Dominiku ništa tu zamjeriti. Sekulić i Šurmin su nam donijeli pravu energiju na poluvremenu, bili su igrači prevage u drugom poluvremenu. Okrećemo se Solinu, zna se da je to momčad koja je tvrda i kvalitetna, znamo da će nam biti teško, ali iskreno lakše mi je pripremati takve utakmice, znamo da ćemo svi biti našpanani, ako igrački budemo na svom maksimumu imamo se pravo nadati dobrom rezultatu – prokomentirao je trener Mladosti Tihomir Bradić.
– Imamo za sobom tri teška gostovanja, stalno imam osjećaj da smo tu, da možemo, a na kraju ipak ne možemo. Jako slična utakmica kao prije tjedan dana, poveli smo i na kraju izgubili. Šteta što nismo uspjeli sačuvati vodstvo do poluvremena, primili smo jedan nesretan gol, da se s 0:1 otišlo na odmor bilo bi Mladosti puno teže u drugom poluvremenu. U nastavku je Mladost povela, imali smo zicera za 2:2 i onda u istoj minuti primimo treći gol s kojim je utakmica završena. Izostala su nam danas četiri igrača, za naš kadar to je jako puno i zato moram reći da sam ponosan na dečke kako su odigrali protiv odlične Mladosti. Okrećemo se Segesti, veselimo se toj utakmici, pogledat ćemo ih protiv Trnja, kompletirati se koliko se kompletirati da i pokušati pred našim navijačima doći do prve pobjede ove godine. – poručio je Blaž Bugarin, trener Jadrana.
