Drava se vratila na vrh

Nakon tjedan dana “odmora” nogometaši Drave ponovno su lider 2. ŽNL Valpovo – Miholjac. Pomoglo im je Bratstvo koje je u derbiju kola slavilo protiv Vikotorije, ali naravno da su i sami morali odraditi svoj dio posla.

I odradili su ga na pravi način na svom terenu protiv Sokola uz dva gola Nikole Skelca i jednim Ivana Kaluđera iz kaznenog udarca, dok je za Sokole zabio Matej Durmiši u samoj završnici utakmice. Marko Vidaković bio je junak derbija, on je odlučujući i jedini pogodak postigao u 2. minuti drugog poluvremena i tako doveo Bratstvo do drugog mjesta. BSK Termia je na svom terenu slavila protiv Beničanaca, odluka je pala u drugom poluvremenu kada su nakon 1:1 u prvom strijelci za domaće bili Hrvoje Delić i Mladen Skelac, a ovim slavljem Termia je skočila na 3. mjesto.

Bočkinci su preokretom došli do bodova protiv Podravca iz Moslavine. Goste je do prednosti doveo Niki Horvat, a do odmora poravnava Kristijan Kalmar. U nastavku gosti ostaju s igračem manje, a Kruno Mak iz dva kaznena udarca donosi slavlje Bočkincima. Omladinac je s uvjerljivih 4:1 slavio na gostovanju u Ivanovu, a s dva gola se istaknuo Ivo Lozančić. Mladost je u Črnkovcima s 2:1 bila bolja od Graničara koji kod 1:1 nije realizirao najstrožu kaznu, a slavlje domaćima donijeli su Valent Jelić i Filip Kupanovac.

Mario Pušić donio je prednost Dubravi na samom startu utakmice, ali nije to pokolebalo Hajdin da se golovima Karla i Dine Vincek dočepa gostujućih bodova. Gat je upisao novi poraz, desetorica gostiju hrabro su parirala Satnici svih 90 minuta, držali su egal sve do drugog poluvremena a onda je Satnica uz dva gola Domagoja Koškog ipak došla do uvjerljive pobjede. Najviše golova viđeno je u Zelčinu gdje se bodovima osladio Podravac Bistrinci. Od početka je bilo jasno da bodovi odlaze u Bistrince, već u 6. minuti imali su gosti dva gola prednosti i ni u jednom trenutku nisu dozvolili domaćinu da ugrozi njihovu pobjedu. Mario Trbojević i Antonio Milošević zabili su po dva gola za goste.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.