Drava nije iskoristila krivi korak Bratstva

Loše kolo za vodeće momčadi valpovačko – miholjačke 2. ŽNL. Vodeće Bratstvo teško je stradalo u Moslavini, dok Drava to nije iskoristila remiziravši u Bizovcu pa momčad iz Radikovaca i dalje ima komotnu prednost na vrhu ljestvice.

Samo 20ak minuta trebalo je Podravcu da slomi Bratstvo i ode na velika tri gola prednosti, a do kraja su to još začinili jednim golom i uvjerljivom pobjedom. Dvostruki strijelac za Podravac bio je Martin Matoković, jednom je pogodio Matej Pavin, a prvi pogodak su si gosti sami zabili. Drava i Termia su remizirali, Matija Abramić i Denis Val dva puta su Dravi donosili prednost, no domaćin se uporno vraćao, najprije preko Mladena Skelca, a zatim u 75′ preko Nikole Blaževića koji je postavio konačnih 2:2.

Luka Skokić spasio je Mladost a posebice Slavena Begovića koji je u završnici prvog poluvremena zabio autogol, pa su i u Črnkovcima podijeljeni bodovi. Viktorija je s uvjerljivih 4:1 bila bolja od Dubrave golovima Marina Noveskog, Valentina Vinkovića i Slavena Mrganića, a i ovdje smo imali jedan autogol, dok je počasni za goste postigao Zlatko Bibić.

U Ligi za ostanak sve četiri sigurne pobjede domaćina, Tomislav Tomaz je spremio tri komada u 5:0 vodstvu Beničanaca protiv Podravca koji je početkom drugog poluvremena ostao bez dovoljno igrača pa je utakmica prekinuta. Petar Harkanovac bio je dvostruki strijelac u zanimljivom dvoboju Graničara i Bočkinaca u kojem su se gosti uporno vraćali ali na kraju ostali praznih ruku. Zelčin je Gatu zabio čak 6 komada, Benjamin Pešut i Zdravko Semialjac su zabili po dva za domaće, a Filip Stanković dva za goste u još jednoj ranije prekinutoj utakmici, s razlikom da se Gat borio sve do 80. Andrej Vincek postigao je dva pogotka u 3:0 pobjedi Hajdina nad Ivanovom, ali pobjeda nije bila laka kako konačni rezultat sugerira jer momčad iz Creta je sva tri pogotka postigla u drugom poluvremenu.

Zanimljivo čitavo kolo obilovalo je autogolovima, ali nije bilo niti jednog isključenja. Odnosno bilo je jedno, ali je sudac nakon što je pokazao crveni karton na intervenciju pomoćnika i delegata poništio svoju odluku i za to zaslužuje sve pohvale! VAR na niželigaški način!