Drava maksimalna, Podravac super efikasan

Valpovačko-miholjački drugoligaši proteklog su vikenda odradili 5. prvenstveno kolo koje je gotovo potpuno proteklo u dominaciji domaćina, od gostiju se bodovima osladilo samo Bratstvo.

Podravac je u Moslavini do vrha napunio mrežu hrabre devetorice iz Gata koji su unatoč brojčanoj inferiornosti sportski odradili svih 90 minuta i iako je ovo težak poraz, svakako su zaslužili čestitke. Kod Podravca najefikasniji je bio Martin Matoković koji je tri puta tresao  gostujuću mrežu. U drugoj najefikasnijoj pobjedi kola Luka Majednić i Srebrenko Jokić su postigli po dva pogotka za Mladost protiv Ivanova koje dijeli začelje sa Gatom bez osvojenih bodova. Dario Kovačević s tri je pogotka predvodio Viktoriju do 5:0 pobjede nad Podravcem iz Bistrinaca. Vodeća Drava u Nardu je s 3:1 bila bolja od Graničara i ostala na maksimalnom učinku od 15 bodova u 5 kola. Istim rezultatom BSK je na svom terenu bio bolji od Omladinca iako su gosti u zadnjih 15 minuta ušli s golom prednosti.

Bočkinci su golovima Dujmovića, Maka i Kalmara uvjerljivo slavili protiv Hajdina, dok je Zelčin s 2:0 pobjedio Beničance koji su oba puta kapitulirali pred Zlatkom Semialjcem. Kapetan Dubrave Matej Kasapović bio je miran u 89. minuti i iz kaznenog udarca pogodio za minimalnu pobjedu kojom je svoju momčad doveo do treće pobjede ove sezone. U jedinoj gostujućoj pobjedi Bratstvo je napravilo veliki preokret, Satnica je povela a onda gosti s tri gola došli do tri boda vrijedna drugog mjesta.

Moslavina :           NK “Podravac”                   NK “Gat”                              10  :   0

Satnica :                NK “Satnica”                       NK “Bratstvo”                        1   :   3

Bočkinci :             NK “Bočkinci”                    NK “Hajdin”                          3   :   0

Lacići :                  NK “Viktorija”                    NK “Podravac” (B)                5   :   0

Ivanovci :              NK “Dubrava”                     NK “Sokol”                            1   :   0

Zelčin :                  NK “Zelčin”                        NK “Beničanci”                     2   :   0

Nard :                    NK “Drava”                         NK “Graničar”                       3   :   1

Bizovac :               NK “BSK Termia”               NK “Omladinac”                    3   :   1

Črnkovci :             NK “Mladost” (Č)                NK “Ivanovo”                        6   :   1