Draškovec slavio protiv Bratstva (SV), Sloga iznenadila Graničara

Tijekom današnjeg dana momčadi Međimurske Premier lige odigrale su 4. kolo svojeg prvenstva. Naporan tjedan je pred međimurskim Premierligašima i to se osjetilo na travnjacima današnjih utakmica.

NK DRAŠKOVEC – NK BRATSTVO (SV) 4:1

Nakon dva visoka poraza zaredom Draškovec je na svojem terenu dočekalo favoritizirano Bratstvo iz Savske Vesi. Meč su bolje otvorili gosti koji su zabili u 15. minuti susreta. Strijelac je bio Filip Škvorc. Do kraja poluvremena se domaćin vraća i u 32. minuti Mario Sačer zabija za 1:1 te se tim rezultatom odlazi na odmor. U nastavku Draškovec dolazi od preostala tri pogotka, a redom su zabijali Saša Škvorc (64′), David Garzon Colome (79′) i Sačer (90′).

NK SLOGA ŠTRIGOVA – NK GRANIČAR KOTORIBA 3:1

Utakmica u Štrigovi u kojoj je veliki favorit bio kotoripski Graničar. Međutim, naporan tjedan i težak raspored teško je pao gostima koji su došli oslabljeni. Domaćini su dobro iskoristili nedostatak gostujućih igrača i riješili utakmicu u prvom poluvremenu. David Šošatrić, Nikola Ferlin i Goran Spasić bili su strijelci za domaćina. Za Graničar je uspio zabiti Vilim Kos u 76. minuti, no to je sve što je završilo u mreži momčadi Tinea Špilaka.

Zadovoljan sam kako smo ušli u utakmicu. Graničaru je ipak falilo tri-četiri igrača. Mi smo to iskoristili i u prvom poluvremenu smo im zabili tri gola. Dobro smo igrali 60-75, bili smo dosta bolji. Onda nam je Graničar zabio za 3:1 i zadnjih 20 minuta su nas stvarno pritiskali. Na kraju smo zasluženo pobijedili, ali dosta dobro je i Graničar odigrao. Meni kao treneru ide na ruku da imam 18 igrača i da smo danas mogli rotirati. Naporno je za igrače igrati ovako. Imate jedan trening pa utakmicu i onda opet jedan trening pa utakmicu. Teško se pripremiti za jednu ekipu. Mislim da možemo [pobijediti Bratstvo], imamo dosta kvalitete. Stil igre Savske Vesi je agresivan. Čvrsta su ekipa i mislim da ćemo imati puno problema. Morat ćemo se prilagoditi na njihovu agresivnost i specifičan domaći teren. Mislim da imamo kvalitetu i ako dobro uđemo u utakmicu, možemo doći do druge pobjede u prvenstvu“, jasan je bio Tine Špilak, trener Sloge.

Oni su ušli čvršće i angažiranije u utakmicu. Poveli su 3:0 u prvom poluvremenu i onda smo se mi malo konsolidizirali. U drugom poluvremenu smo došli na 3:1 i čak smo imali dva-tri zicera. Dok se sve skupa pogleda, zaslužena pobjeda domaćina. Mi smo došli skrpani, morali smo angažirati kapetana koji se ostavio nogometa. Malo je to nezgodno, igrati srijedom prvenstvene utakmice. Dečki su amateri i prenaporno im je, nije to za amatere. Zbog kartona, ozljeda i poslovnih obaveza nam sedam igrača nije došlo. Ne možemo čovjeka natjerati da riskira ozljedu pa da ne ide na posao, a svi žive od posla. S te strane nije humano prema igračima. Takav je ritam i to se ne može izdržati“, izjavio je Mario Piškor, trener Graničara.

NK DINAMO PALOVEC – NK MLADOST KOMET 3:1

Bila je ovo tvrda i čvrsta utakmica koja je u prvom poluvremenu mogla otići na bilo koju stranu. Na kraju je prevaga otišla domaćinima i to u posljednjim minutama prvog dijela. U drugom je Mladost kratko zaprijetila, no domaćin je imao odgovora na to i mirno susret priveo kraju.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila ravnopravna. Mi smo poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. U drugom smo otišli na 2:0, no oni su smanjili na 2:1. Mi smo bili bolji u drugom poluvremenu i na kraju smo uspjeli doći do trećeg zgoditka i zaslužene pobjede. Imali su i oni svoje prilike koje su otišle na našu stranu“, mišljenja je Mario Zaspan, trener Dinama.

Još jedna utakmica u nizu koja nam nije sjela. Znali smo da je [Dinamo] mlada momčad. Umor je svoje napravio. Imali smo šanse, trebali smo zabiti 2-3 gola. Poslije toga napravimo grešku pa 1:0, onda 2:0. Malo i sučeva greška jer je trebao biti za nas faul. Vraćamo se, damo gol i imamo mrtvi zicer, ali pogodimo stativu. Jedan faul sudac ne svira na centru, opet kontra i 3:1. Nisu neka opravdanja kad izgubiš, ali previše toga smo promašili. To je sad drugi tjedan u kojem igramo subota-srijeda-subota. Definitivno je to previše. Još nam neki klinci igraju U19 i stvarno su malo preumorni, a ovim starijima da ne pričam“, riječi su Tomice Šestana, trenera Mladosti.

NK JEDINSTVO (GM) – NK PODTUREN 1:1

Utakmica u kojoj su gosti bili bolji čitav meč. Ipak, borbeno i željno Jedinstvo nije se htjelo predati te je bilo uporno u nadi da osvoji svoj prvi bod u ligi. U tome su i uspjeli, a čak se dogodilo i da su poveli. Mihael Ladić načeo je mrežu gostiju u 65. minuti. Taj rezultat držao se do 90. minute, kad se mislilo da će domaćin slaviti. Ipak, na scenu stupa Jurica Golubić i osigurava bod Podturenu.

Umjesto da pobijedimo, na kraju jedva iščupamo bod. Igrali smo prvo poluvrijeme samo, ali nikako gola dati. Oni su dva bloka napravili, baš autobus i koncentrirali se na kontre. U drugom poluvremenu smo malo stali. Stalno smo imali inicijativu, ali nikako gola nismo mogli dati. Imali smo jedan prekid, nama je naš stoper zaspao i dobili smo gol. Na kraju smo ih uspjeli probiti na 1 na 1 i zabili gol. Naporno je igrati tri utakmice u tjedan dana. Dečki su na poslu, neki su preskočili pripreme i par njih je bilo povrijeđeno. Sad se to pozna i tek se ufuravaju. Danas su nam falila dva igrača. Nismo bili kompletni“, rekao je Vjenceslav Hranilović, trener Podturena.