Draškovec preokretom slavio kod Podturna, Graničar uvalio petardu Bratstvu

Odigrano je pet susreta 13. kola Međimurske Premier lige. Vodeći Graničar svladao je goste iz Jurovca, dok je Draškovec iznenadio Podturen i preokretom slavio na njihovom terenu.

NK PODTUREN – NK DRAŠKOVEC 3:4

Iako je Podturen bio favorit u ovom susretu, Draškovec je voljom i željom iznenadio te zasluženo slavio. Domaćini su u prvih 12 minuta vodili 2:0, pogocima Andreja Goričanca i Jurice Golubića u osmoj i 12. minuti. Mario Sačer uspio je u 45. minuti izjednačiti i smanjiti razliku prije odlaska na odmor. U nastavku David Garzon Colome u 67. minuti donosi izjednačenje. U 76. Saša Škvorc donosi prednost, a dvije minute kasnije svoj drugi pogodak upisuje Sačer. Domaćini su uspjeli smanjiti u 89. minuti preko Luke Petaka, no vremena za remijem nije više bilo.

Vodili smo 2:0 u 12 minuta i toliko šansi imali. U drugom poluvremenu smo iz kontri primili golove. Oni su poveli 2:4, mi smo se vratili na 3:4, ali nismo imali vremena za izjednačenje. To je tako, poveli smo i uknjižili tri boda. Dvojica nam nisu igrala, ali imali smo fer prvo poluvrijeme – oni nisu šanse imali. U drugom se sve preokrenulo. Šteta za ovo, da smo barem jedan bod osvojili, bilo bi lakše. To je nogomet, jednostavno. Šteta, oni su se trudili, imali volje i želje. Čestitam im na pobjedi. Mi smo si mogli učvrstiti poziciju na tablici da smo odigrali kako treba. Trebali bismo pobijediti [protiv Mladost Kometa], ne znam što će se dogoditi ako izgubimo. Lopta je okrugla. Vraćaju nam se dvojica igrača, nadam se da bude bolje. Nadam se da nam je današnja utakmica pouka za dalje. Nema veze ako povedeš, treba svaku utakmicu odigrati maksimalno. Malo se opustiš, dobiješ golove i onda se nemožeš vratiti. Borbeno bude do kraja, bit će gužva na tablici. Koncentracija mora biti maksimalna, dosta je izjednačena liga i moraš biti na nivou“, rekao je Vjenceslav Hranilović, trener Podturna.

NK MLADOST KOMET – NK NAPRIJED (C) 2:4

Velika pobjeda Naprijeda na gostovanju u Prelogu. Mladost je bolje otvorila utakmicu, zabivši gol u četvrtoj minuti preko Davora Balenta. Već u osmoj Fran Pintač izjednačuje, a Matija Božek u 16. donosi vodstvo gostima. U 38. Tomislav Čavala povećava vodstvo. Domaćin smanjuje na 2:3 preko Srećka Šegovića u 75. minuti, no Filip Zrnčić potvrđuje pobjednika u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Sasvim zaslužena pobjeda, bili smo bolji i imali puno više prilika za pogodak. Na kraju neke situacije nismo iskoristili pa smo se do zadnje minute malo i čupali. Imamo neke probleme s izostancima, kartonima i povredama. Ide sve kraju [jesenskog] prvenstva tako da igramo doma i sve ćemo napraviti da probamo ostati neporaženi [protiv Graničara]. Naš teren je uvijek naša prednost. Nadam se da ćemo biti iskompletirani i da ćemo pružiti jedan dobar otpor Graničaru“, izjavio je Dražen Horvat, trener Naprijeda.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK BRATSTVO (Ju) 5:1

Lider prvenstva stigao je do još jedne pobjede i povećao izglede za ostankom na prvom mjestu na kraju jesenskog dijela natjecanja. Dean Volar u drugoj je minuti donio prednost Graničaru. Nikola Golenja već u 10. povisuje rezultat na 2:0. Dominik Kirec u 35. smanjuje i pokazuje domaćinu da se njegova ekipa ne predaje. U drugom poluvremenu trener domaćin Mario Piškor posjeduje za zamjena koje su se na kraju pokazale dobitnom kombinacijom. Do kraja meča Graničar je zabio još tri pogotka, a redom su strijelci bili Dario Nađ (71′), autogol Emanuela Perčića (75′) i Luka Mustač u 80. minuti susreta.

Jako smo dobro ušli u utakmicu. Poveli 2:0 brzo i onda smo se poljuljali. Nismo bili toliko loši koliko nismo bili dobri u završnici. Bili smo preležerni, a gosti su to iskoristili. Borili su se i nisu pali. Dobri su bili. Tu su nam došli na 2:1 u prvom poluvremenu. Mi smo probali igrati agresivno, ali sudac je sudio svaki kontakt i onda tu nismo mogli oduzeti loptu. Moji igrači zato nisu išli čvrsto pa su nam oni išli iz pasa u pas i tu nismo bili dobri. U drugom poluvremenu smo bolje počeli igrati, napravili izmjene i donesle su nam pozitivni pomak. Izdominirali smo drugo poluvrijeme. Oni, nažalost, nisu imali izmjene tako da nam tu nisu mogli parirati pa smo im zabili tri komada. Cirkovljan svoju igru dosta bazira na čvrstoj obrani i kontri. Mi, naravno, moramo pobijediti jer s ovom ekipom ne možemo drugačije. Mi moramo probati spriječiti kontru i u napadu biti dobri i stvarati prilike“, tvrdi Mario Piškor, trener Graničara.

Zanimljiva utakmica. Bez skromnosti mogu reći da smo prvih sat vremena bili bolja ekipa. Dobili smo brzo dva gola, ali smo se nakon njih posložili i bili bolji protivnik. Zadnjih 20-25 minuta presudila je širina klupe. Oni su uveli igrače koji su donijeli prevagu na kraju, a mi nažalost nismo imali nikoga za zamijeniti. Zaslužena pobjeda domaćina na kraju. Mogu čestitati njima, ali i svojoj ekipi na zalaganju. Ovo je sad treći poraz u nizu i napravit ćemo da protiv Bratstva iz Savske Vesi to ispravimo. Posložili se budemo najbolje što je trenutno u našoj moći. Vraćaju nam se kartonirani igrači i možda jedan ozlijeđeni. Maksimalno dočekujemo Savsku Ves i idemo na tri boda“, komentirao je trener Bratstva Luka Murk.

NK BRATSTVO (SV) – NK MLADOST SVETA MARIJA 1:2

Mladost se uspjela vratiti nakon šokantnog poraza prošli vikend u zadnjim minutama utakmice. U Savskoj Vesi su na poluvremenu vodili 0:2 i jasno pokazali zašto su dobrano namučili Graničara u prošlom kolu. Mihael Matotek u 31. i Nikola Valjak u 42. donijeli, pokazat će se, velika tri boda svojoj momčadi. Domaćini su smanjili u 68. minuti preko Filipa Škvorca.

NK DINAMO PALOVEC – NK BSK BELICA 1:0

Beličanski BSK nalazi se u lošoj formi nakon još jednog uzastopnog poraza. Ovog puta od njih je bio bolji palovečki Dinamo i to zahvaljujući pogotku na samom kraju susreta. Davor Štrok donio je pobjedu i velika tri boda Dinamu u prvoj minuti sudačke nadoknade.