Dračice se pripremaju za proslavu, fantastični Totić riješio susjedni derbi

Protekli je vikend odigrano kompletno pretposljednje kolo đakovačke 2. ŽNL. Prvak je poznat od prošlog kola, putnik u niži rang također, pa je momčadima preostalo odraditi još posljednjih 180 minuta.

Do gostujuće su pobjede stigli Punitovčani koji su slavili u Koritni kod momčadi Sloge rezultatom 3:2. Pogotke za Slavoniju su postigli Bjelobrk, Drga i Drmić. Susjedni se derbi igrao u Gašincima gdje je gostovao selački Omladinac, a derbi je hattrickom odlučio najbolji igrač susreta Stipo Totić koji je domaćoj momčadi donio veliko slavlje za šesto mjesto na tablici. Polet se prošlo kolo oprostio od naslova prvaka, a u ovom je doživio visoki domaći poraz od budrovačke Slavonije koja je na teškom gostovanju postigla pet pogodaka i zasluženo slavila.

Iako su u prvom dijelu u Strizivojni mreže mirovale, Šokadija je u nastavku došla do očekivane pobjede nad Radničkim iz Viškovaca koji sljedeće sezone neće biti dio ovog društva. U Trnavi su u pravoj golijadi bodove podijelili domaći Dinamo i Jedinstvo iz Forkuševaca, a valja spomenuti kako su sva tri pogotka za goste djelo Nikole Marjanovića. Vinogradar je u svom Mandićevcu s 4:3 svladao goste iz Širokog Polja, te je tom pobjedom pobjegao Hajduku na +3. Dračice, koje su već polako počele s pripremama za proslavu titule, slavile su u Kešincima pogotkom Vidakovića.