/Donna Vekić poražena u četvrtfinalu turnira u Adelaideu OPROŠTAJ NAKON PORAZA OD UKRAJINKE JASTREMSKE
donna vekić fb

Na WTA turniru u Adelaideu naša se tenisačica plasirala među osam najboljih tenisačica nakon što je svladala u osmini finala Grkinju Sakkari 2:6 7:5 6:1 no u četvrtfinalu ju je zaustavila Jastremska.

Osječanki je za pobjedu i proboj u četvrtfinale trebalo čak dva sata igre, a nakon uvjerljivo dobivenog prvog seta propustila je prigodu riješiti sve u dva seta no Grkinja se nije dala.

Ipak u trećem je setu Vekić pokazala da je drugi set bio samo mali gubitak koncentracije pa je oduzevši dva puta servis suparnici slavila uvjerljivo izgubivši tek jedan gem.

U četvrtfinalu je našu tenisačicu zaustavila Ukrajinka Dayana Jastremska slavivši u dva seta 6:4 6:3. Donnina suparnica je servirala sedam aseva, a Vekić tri. Ukrajinka je realizirala više poena i na prvom i na drugom servisu, a hrvatskoj je tenisačici oduzela tri puta servis dok je svoj izgubila samo jednom pa je i dalje na maksimalnom skoru protiv Osječanke – 4 od 4.