Donna Vekić se oprostila od turnira u Dubaiju

Donna nije uspjela dohvatiti četvrtfinale WTA 1000 turnira u Dubaiju nakon što je ostvarila briljantnu pobjedu nad drugom tenisačicom svijeta Arinom Sabaljenkom. Vekić je za suparnicu imala Rumunjku Cirsteu, ali je nakon velike borbe koja je trajala 2 sata i 15 minuta ipak ostala prekratka.

Rumunjka je meč osmine finala dobila rezultatom 3:6, 6:3, 7:5 te okrenula sjajno otvaranje i vodstvo naše tenisačice nakon prvog seta. Krenula je Donna odlično i u drugo set, imala vodstvo od 40-0 no tada je popustila koncentracija pa suparnica vodu tjera na svoj mlin.

Zaredala je Osječanka s neforsiranim pogreškama, a nakon izgubljenog drugog seta čak je otišla na predah kako bi što bolje odradila treći odlučujući set kojega ponovo odlučnije otvara Rumunjka i vodi s 3:0 no Vekić to sustiže, ali u završnici seta ipak malo posustaje pa Cirstea slavi prolazak u četvrtfinale.