Donna Vekić je u polufinalu Wimbledona!

Osječanka Donna Vekić ostvarila je pobjedu dosadašnje karijere, pobjedom 2:1 u setovima izborila je plasman u polufinale Wimbledona! U četvrtfinalu Osječanka je bila bolja od Novozelanđanke Lulu Sun s 2:1 u setovima, 5:7, 6:4, 1:6!

Posljednja, i jedina, Hrvatica u 21. stoljeću koja je igrala polufinale jednog Grand slama bila je Mirjana Lučić Baroni koja je iznenađujuće 2017. godine došla na korak do finala na Australian openu, a Lučić je i jedina Hrvatica koja je igrala polufinale Wimbledona, bilo je to davne 1999. godine.

U prvom setu Donna je dugo imala bolji dojam, vrlo mirno je čuvala svoje servise i dobro pritiskala Sun, no iako je imala tri break lopte nije uspjela stvoriti prednost. Nekako iznenadno, kod rezultata 4:4 Sun je napravila break, potom i sačuvala svoj servis i osvojila prvi set. U drugom setu Donna je kod vodstva 4:3 konačno uspjela oduzeti servis Sun, imala je priliku osvojiti set, ali nakon maratonske borbe Novozelanđanka hrvatskog porijekla je uspjela uzvratiti i vratila se na 4:5. A onda Donna pokazuje da je skovana od čvrstog materijala, da posljednji odlični rezultati nisu nimalo slučajni, unatoč dobrim servisima protivnice igra odličnu igru i osvaja gem i set, posebno impresivan bio je posljednji poen u drugom setu, nakon duge izmjene Donna ga je završila sjajno skraćenom loptom.

Odlučujući treći set krenuo je fantastično po Donnu, najprije je suvereno osvojila svoj servis, a onda bez izgubljenog poena napravila i break uz odličnu igru, najbolju u čitavom meču. Nastavilo se to i u sljedećem gemu, još jednom bez izgubljenog poena, povezala je Donna tu čak 15 uzastopnih osvojenih poena, Sun kao da nije postojala na suprotnoj strani i trebala je Osječanka samo privesti meč kraju. Nastavila je Vekić s odličnom igrom, napravila još jedan break i s tih 4:0 definitivno slomila meč u svoju korist i osigurala si najbolji rezultat u karijeri, plasman u polufinale najvećeg svjetskog turnira!