Domagoj Vida zabio za naslov prvaka Turske!

Srebrni Vatreni Domagoj Vida osvojio je u subotu naslov prvaka Turske, a u posljednjem je kolu bio i strijelac vodećeg pogotka svoje momčadi.

O tituli državnog prvaka u Turskoj odlučivali su dvoboji posljednjeg kola, a prvo je mjesto naposljetku osvojio Bešiktaš, zahvaljujući gostujućoj pobjedi nad Göztepeom (2:1) te boljem omjeru s bodovno poravnatim Galatasarayem.

Nakon deset minuta igre, branič hrvatske nogometne reprezentacije Domagoj Vida glavom je zatresao mrežu domaćina, no ubrzo je Ozturk izjednačio na 1:1.

Pobjedu i naslov prvaka Bešiktašu je donio Ghezzal s bijele točke u 69. minuti, a Vida je odradio cijeli susret.

Ove je sezone Vida postigao pet prvenstvenih pogodaka, uključujući i jedan gradskom rivalu Fenerbahčeu te jedan Erzurumu – petom iz skoka – koji je među najljepšim pogocima cijelog natjecanja.

Vida je naslove prvaka već osvajao u Hrvatskoj (Dinamo ’12), i Ukrajini (Dynamo Kijev ’15, ’16).