Dogan srušio BSK, Jarun odnio bodove nakon sjajne utakmice u Sesvetama

U Osijeku i Sesvetama danas su odigrane prve dvije utakmice 27. kola Prve nogometne lige. Bodovi su podijeljeni, tri boda gostima, tri boda domaćima.

ZRINSKI – BSK 1:0

Nimalo laka, ali zaslužena pobjeda Zrinskog koji je tako ponovno pobjegao Šibeniku na pet bodova prednosti i napravio još jedan korak ka povijesnoj tituli i plasmanu u elitni razred hrvatskog nogometa. Po tko zna koji put junak Zrinskog bio je Dominik Dogan, ako mu transfermarkt vrijednost procjenjuje na milijun eura, on Zrinskom vrijedi – deset! Iz kola u kolo vuče momčad i zabija odlučujuće golove, ovoga puta u malom je prostoru pokazao klasu, dobro je primio ne baš laku loptu, izvrsno se snašao i ljevicom je pospremio iza nemoćnog Đilasa. Minimalna, ali ogromna pobjeda za Zrinski!

Igrač utakmice: Dominik Dogan

– Prava natjecateljska utakmica, puna naboja. Odlično smo ušli u utakmicu, mislim da smo bili bolja momčad. Naravno da je i BSK imao nekoliko situacija i izlazaka na našu polovinu, no moji dečki su to odlično otklonili. Sve u svemu jedna prava, tvrda utakmica, čestitke gostima na jako dobroj, čvrstoj utakmici za razliku od one koju su odigrali prošlog vikenda protiv Šibenika, meni i mojim dečkima ovako i odgovara kad je pristup pravi. Bili smo bolji, vidjelo se da smo kvalitetnija ekipa, čestitke mojim momcima, ovo je danas bio onaj pravi Zrinski – izjavio je Igor Budiša, trener Zrinskog.

Čestitam momčadi Zrinskog na zasluženoj pobjedi. Sama utakmica je bila tvrda, nije se umiralo u ljepoti, a presudio je prvi strijelac lige svojom individualnom klasom. Čestitam i mojim momcima na čvrstoj, muškoj utakmici. Šteta što u prvom poluvremenu nismo iskoristili nekoliko dobrih situacija za tranziciju gdje je samo jedan kvalitetniji dodir nudio situacije 1 na 1 s domaćim golmanom. Suđenje bez većih zamjerki. Ono na što se posebno moram osvrnuti je ponašanje čelnika Zrinskog “g.” Komaka. Smatram potpuno neprimjerenim, nekulturnim i primitivnim slaviti gol svoje ekipe držeći se za međunožje i okretati se prema našoj klupi, pa još i dodatno pokazivati “bosanski grb”. Takvo ponašanje ne priliči nikome, a pogotovo čelniku jednog kluba koji želi u 1. HNL i još to radi na kultnom mjestu kao što je Gradski vrt. Prostor za takvo ponašanje nalazi se u drugom vrtu, koji je također simbol našega grada, a koji se nalazi na lijevoj obali Drave, kada se prođe prostor gdje obitavaju žirafe, ljame i zatim dolazi prostor sa čovjekovim “najbližim rođacima.” Moram pohvaliti reakciju naše klupe koja je sve to ignorirala, ali smatram kako se ipak treba reagirati na ovakav način. Ne zanima me koliko novaca ili moći imaš, vjeruješ li iskreno ili vjeru i Boga izvrćeš ruglu, to je tvoja privatna stvar, ali u ophođenju prema drugima nekakav nivo poštovanja mora postojati. Mene, moj stožer i igrače ne zanimaju Šibenik i Zrinski, samo naši problemi i sljedeći protivnik, a Zrinski i Šibenik su zasluženo najbolji, pa tko će gore, riješite bez nas. Degutantno je i bogohulno (toliko o vjeri znam), nakon stiskanja muda, istim tim rukama stiskati krunicu. A ako ste na taj način samo tražili da vam damo bananu, zaboravite sve napisano i oprostite, onda smo mi krivi što u “vrt” idemo praznih ruku. Ništa od navedenog ne odnosi se na trenere, igrače (koji su ponašanjem na terenu i poslije utakmice 1. HNL) i ostatak ljudi oko kluba. Dočekani smo vrhunski, ugošćeni poslije utakmice i zahvaljujem se g. Kocuru i ostalim ljudima na tome. Svako dobro do kraja prvenstva – riječi su Denisa Krstanovića, trenera BSK-a.

SESVETE – JARUN 2:3

Odlično otvaranje utakmice u Sesvetama, kako smo i najavljivali, ni jedni ni drugi nisu imali prevelik pritisak pa su mogli odigrati otvorenu utakmicu. U 10. minuti Pranjić koristi svoju drugu veliku priliku na utakmici, Josip Tadić je iskoristio poklon Kulenovića, povratnom loptom u srce kaznenog prostora pronašao Jakova Pranjića koji je sa desetak metara prizemnim udarcem pogodio za 0:1. Taj gol kao da je skinuo nogu s papučice gasa, odličan ritam odjednom je usporio, ali i dalje je bilo zanimljivih situacija pred oba gola, no ne i onih velikih, matnih prigoda. U 55. minuti krasan prodor Pranjića, nanizao je nekoliko domaćih igrača, izišao pred Žigera, mogao je i pucati, ali je pokušao proći i vratara Sesveta koji mu padom u noge uzima loptu. Četiri minute kasnije velika prilika za Sesvete, Mateo Topić je snažno tukao s desetak metara, no Smoljo sjajno uklizava i skreće loptu u korner. U 76. minuti kazneni udarac za Sesvete, Sjako je sjajno obranio, no njegov je branič pokupio gostujućeg napadača pa je lopta išla na bijelu točku, a s nje je siguran Mateo Topić. Bio je to početak potpunog preokreta, u 83. minuti Topić je ubacio iz prekida, a na pravom mjestu se našao Dominik Braun, potpuno zaboravljen od obrane Jaruna i pogodio glavom za 2:1. Četiri minute kasnije, vraća se Jarun u egal, vrlo slična situacija, Ibanez je ubacio, domaća obrana nije dobro reagirala, a na drugoj stativi Luka Dajčer usamljen glavom posprema loptu u mrežu za 2:2. Ni tu nije bio kraj, najprije su Sesvete imale matnu situaciju za novo vodstvo, kad su je propustili na drugoj strani kazneni udarac za Jarun, ponovno je nesretnik po domaće bio Kulenović, a Muhamed Alghoul siguran realizator za konačnih 2:3 iako je Matijević u posljednjim sekundama imao odličnu priliku iz kontre i za još jedan gol u domaćoj mreži.

Igrač utakmice: Jakov Pranjić

– Previše individualnih pogrešaka za jednu ovakvu utakmicu, no to je dosta razumljivo za ovako mladu ekipu. Ovo je put kojim idemo do kraja sezone, dat ćemo dečkima priliku da se dokažu i da skupe važno iskustvo. Čestitke Jarunu i kolegi Leki na zasluženoj pobjedi – riječi su Marija Raca, trenera Sesveta.

– Nakon dvije lošije utakmice tažili smo danas i dobru igru i rezultat i mislim da smo dobili oboje. Od početka smo bili dobri, igrali smo kvalitetno, organizirano i došli do tog vodstva. Kad su se Sesvete vratile i okrenule, krenuli smo na sve ili ništa i rekao bih zasluženo došli do pobjede iako moram reći da bih u tim trenucima bio zadovoljan i bodom. Protiv Dugopolja smo izgledali stvarno loše, protiv Dubrave je bilo nešto bolje, a danas je bilo stvarno dobro pa u pozitivnom raspoloženju idemo u onaj najteži dio rasporeda kada nas čekaju dvoboji protiv tri vodeće momčadi lige, potrudit ćemo se biti pravi i nekome pomrsiti račune – rekao nam je Jerko Leko, trener Jaruna.