Dobrovac i Graševina podijelili bodove, Graničar do vrha napunio mrežu Mladosti

Nakon što su jučer Kaptol i Kuzmica upisali slavlja danas je kompletirano 7. kolo 1. ŽNL. Požeško – slavonske.

DOBROVAC – GRAŠEVINA 1:1

Dobru i borbena utakmica odigrala se u Dobrovcu gdje je podjela bodova možda i najrealniji ishod. Vodila se velika bitka na sredini terena, a mreže su mirovale sve do 84. minute kada je Patrik Šaur doveo goste u vodstvo. Kada su svi mislili da je gotovo i da će Graševina odnijeti puni plijen u Vetovo ukazao se Željko Popović koji je u 94. minuti zabio pogodak spasa i ostavio bod kod kuće.

Dobra utakmica, puno nadmudrivanja u sredini i opet povedemo i na kraju u 94 min dobijemo gol za izjednačenje. Čestitam domaćinima na borbi i fer I korektnoj utakmici. Mi idemo dalje boriti se za svaki bod i za grb koji nosimo na dresu. Čestitam svojim igračima na disciplini i korektno određenoj utakmici, a sreća će nas već negdje pomaziti, znam to i vjerujem u to. – izjavio je Dario Pažin, trener Graševine.

BSK – SULKOVCI 8:4

Danas je u Buku padala kiša golova. BSK je kroz cijeli susret bio bolja i kvalitetnija momčad što je na kraju pokazao i konačan rezultat. Za momčad iz Sulkovaca se nastavlja grčevita borba za svaki bod. Josip Jakovljević bio je najraspucaniji u žutim redovima, postigao je pet pogodaka, a po jedan su dodali Mario Jelić, Gabrijel Marčinović i Marko Jakovljević. Za goste su pogađali: Josip Nović dva puta, a Marko Hruškar i Dominik Tokić po jednom.

Čestitam svojoj ekipi na pobjedi i odličnom pristupu u prvom poluvremenu i želim puno sreće Sulkovcima u nastavku prvenstva. – izjavio je Josip Jakovljević, trener BSK-a.

Čestitam domaćinu na pobjedi i zahvaljujem na sjajnom gostoprimstvu. Mi se moramo okrenuti idućem kolu i tamo tražiti bodove. – izjavio  je  Josip Vukoja, trener Sulkovaca.

OMLADINAC – CROATIA 1:3

Croatija samouvjereno u stopu prati Kaptola, danas su u Čaglinu upisali teška tri boda. Bila je to vrlo nervozna utakmica u kojoj su gosti ipak bili bolji te su na kraju slavili. U prvom dijelu mreže su mirovale, a u 58. minuti je Ivan Marić doveo goste u prednost. U 73. Igor Bošnjak poravnava, ali samo pet minuta nakon toga Dino Banović opet seli prednost na stranu gostiju. Nikola Vasić je u 89. minuti postavio konačan rezultat iz kaznenog udarca.

GRANIČAR – MLADOST 6:0

Graničari su se vratili na pobjedničke staze te su opet dobro namjestili svoje nišanske sprave. Danas im je u mlin upala momčad iz Pavlovaca kojoj su napunili mrežu do vrha. Domaćin je od početka nametnuo svoju igru kojoj jednostavno Mladost nije mogla parirati. Naravno Adam Srdarević bio je najraspucaniji sa postignuta tri pogotka, Marin Markota dodao je dva, a Stjepan Jovanović još jedan.

Odlično smo otvorili današnju utakmicu s nogometnim klubom Mladost iz Pavlovaca poveli na vrijeme rutinski priveli utakmicu kraju iako smo ostali na poluvremenu s igračem manje, no to se nije osjetilo na rezultat.  Posebno bih pohvalio svoje dečke koji su svi do jednoga danas bili pravi i čestitam im na pobjedi, a gostima sve najbolje u slijedećim utakmicama. – izjavio je Darko Čengić, trener Graničara.

Čestitke domaćinu, od početka su krenuli odlučno i nametnula svoju igru. Bili su bolji, dok su moji ušli sa dosta nervoze i povukli se. Ulaskom u drugo poluvrijeme ukazala se šansa nakon njihovog crvenog kartona, ali primamo gol poslije greške i tu je kraj, predali smo se tako da je rezultat na kraju velik. Bili su bolji, mi se okrećemo idućoj utakmici i domaćem terenu da nastavimo skupljati bodove i ostanemo u sigurno zoni. Hvala domaćinu na gostoprimstvu. – izjavio je Igor Smoljanović, trener Mladosti.

CROATIA (DO) – SLAVEN 1:3

Slaven je odnio bodove sa teškog gostovanja iz Donje Obriježi. Bila je to dobra utakmica u kojoj su gosti vrlo rano poveli, već u drugoj minuti Robert Nović je odličnim udarcem poslao loptu iza domaćeg vratara i doveo svoju momčad u vodstvo. Nakon toga su gosti kontrolirali igru, a obje momčadi su imale do kraja prvog dijela po još jednu dobru šansu. Gosti su imali najbolju iz slobodnog udarca kada je Marko Blašković odlično opalio, ali još bolje je obranio domaći vratar Zlatko Špelić. S druge strane domaćin je imao najizgledniju šansu pred kraj prvog dijela iz kornera su ozbiljno zaprijetili, ali taj pokušaj odlično brani Ivan Gazilj i ostavlja svoju mrežu netaknutom u prvom dijelu. U drugi dio gosti su ušli malo smušeno, ali su u 60 minuti izvukli odličnu kontru nakon koje Mateo Pavlović mirno glavom posprema loptu u mrežu i udvostručuje prednost svoje momčadi. Samo tri minute nakon toga Pavle Tepeš smanjuje na 1:2, ali u 79. minuti je Robert Nović svojim drugim pogotkom zapečatio pobjedu Slavenu.

Zasluženo smo pobijedili na neugodnom gostovanju u Obriježi, jednostavno smo bili bolja ekipa. Sada nas očekuje stari dobri derby lijeve strane Pleterničke Orljave sa našim sportskim rivalima iz Buka. Prije toga moramo odraditi momačku našeg kapetana, zaslužio je i Robi i svi moji dečki. Idemo dalje!! – izjavio je Bernard Raguž, trener Slavena.