Dinamu mršavi remi na otvaranju europske sezone

Hrvatski nogometni prvak Dinamo otvorio je novu europsku sezonu mršavim domaćim remijem protiv skromne momčadi Shkupija iz Sjeverne Makedonije.

Dinamo – Shkupi 2:2

Dinamo: Livaković – Moharrami (77. Ristovski), J. Šutalo (16. Theophile), Perić, Ljubičić – Špikić (46. Menalo), Mišić (64. Baturina), Ademi, Ivanušec – Petković, Drmić (64. Oršić)

Trener: Ante Čačić

Shkupi: Naumovski – Brdarovski, Margvelashvili, Abdulla, Sheji (69. Timovski) – Senghor, Queven; Hamidi (69. Gjorgiev), Alvarez (87. Cephas), Danfa (78. Trapanovski) – Adetunji (87. Adem)

Trener: Goce Sedloski

Sudac: Radu Marian Petrescu (Rumunjska), Gledatelja: 7.912

Strijelci: 0:1 Queven (25.), 1:1 Ademi (44.), 2:1 Petković (86.), 2:2 Cephas (89.)

Gosti su poveli u 25. minuti kad je Brazilac Queven iskoristio sjajnu dugu loptu Kostarikanca Freddyja Alvareza, a izjednačio je kapetan plavih Arijan Ademi u 44. nakon ubačaja Sadegha Moharramija s desne strane. Dinamo je, nakon niza propuštenih prilika, poveo u 86. minuti preko Petkovića, ali samo tri minute potom gosti su izjednačili na 2:2 nakon nepotrebnog izleta Dominika Livakovića.

Uzvrat je na rasporedu sljedećeg utorka, 26. srpnja, u Skopju također u 21 sat. Podsjećamo, više ne vrijedi pravilo prednosti pogotka u gostima. Ukupni pobjednik plasirat će se u 3. pretkolo gdje će ga čekati bolji iz dvoboja bugarskog Ludogoretsa i irskog Shamrock Roversa. Poraženi iz ova dva para također će nastaviti europski put, ali ne u piramidi Lige prvaka već će se međusobno sučeliti u 3. pretkolu Europa lige. U prvom dvoboju Ludogorets je na svom terenu svladao Irce s 3:0. Uzvrat je sljedećeg utorka u Dublinu.