Dinamo zaustavio Viroviticu, Podravcu prva pobjeda

Dinamo iz Domašinca je definitivno hit prvenstva. Klub koji po prvi puta u svojoj 55-godišnjoj tradiciji igra ovako visok rang natjecanja ne samo da je konkurentan nego mu konkurencija od ovoga kola gleda u auspuhe. Do vrha su momci Dalibora Gorupića stigli na veličanstven način svladavši dosadašnjeg lidera Viroviticu i to na gostovanju pri čemu je briljirao Stjepan Krznar koji je upisao hattrick. Dinamo je konstantno tražio pobjedu i poveo, domaćin se vratio, Krznar bacio gostujuće navijače u trans s dva vezana pogotka, Virovitica to prepolovila no sjajni igrač Dinama je zaključio priču trećim pogotkom. Podravac je stigao do premijernih bodova i do prve pobjede tek u trećem pokušaju, a slatkim se bodovima osladio na gostovanju u Ludbregu, hladnokrvan egzekutor najstrože kazne je bio Ivan Šignjar.

Radnik je bodom u Svetom Martinu ostao također neporažen i dijeli prvu poziciju sa sjajnim Dinamom, a imaju čak i identični gol razliku no Dinamovci su bili puno više raspoloženi u napadačkom dijelu. Momčadi iz Križevaca je diobu prve pozicije donio Dos Anjos Reganham pogotkom 6 minuta prije isteka i pokazao se kao odličan jocker trenera Pavlovića. Domaće pobjede bez primljenog pogotka upisali su Papuk i Varteks. Momčad iz Varaždina je s dva pogotka u ranom dijelu utakmice riješila sve dvojbe pa su u narednih sat vremena mreže mirovale dok se u Orahovici ona tek jednom zatresla i to na radost domaćih kibica, ona gostujuća, a najveći “krivac” za nova tri domaća boda je  Marin Zdelar koji je presudio gostu iz Murskog Središća.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
3 03.09.2022 17:00 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Radnik Križevci 1:1
3 03.09.2022 17:00 Ludbreg NK Podravina – NK Podravac 0:1
3 03.09.2022 17:00 Virovitica ŽNK Virovitica – NK Dinamo Domašinec 2:4
3 03.09.2022 17:00 Orahovica NK Papuk Osječko 1664 (O) – NK Koprivnica 1:0
3 03.09.2022 17:00 Varaždin NK Varteks – NK Rudar (MS) 2:0

Jako sam ponosan na svoju ekipu kako su odigrali ovu utakmicu, mi više žalimo za 2 izgubljena boda prema stvorenim šansama i svemu prikazanome na terenu – Josip Brezovec Polet.

Dva različita poluvremena i naša dva lica. Prvo poluvrijeme se vidjelo da je kup utakmica ostavila traga na nama u smislu svježine. Drugo poluvrijeme puno više kontrole lopte i pritiska koji je i urodio izjednačujućem zgoditku. Uz puno naših grešaka, no zadovoljan sam sa ovim rezultatom iako se ne mogu oteti dojmu da smo mogli i više – Anthony Pavlović Križevci.

Loša utakmica s naše strane danas. Prikazali smo premalo agresivnosti i želje za pobjedom – Matija Kristić Podravina.

Domaci poraz, nije baš lijepo doma izgubiti, ali i takve tekme se događaju. Treća tekma u 7 dana, malo umor, greške, ali to ne umanjuje pobjedu gostiju, koji su uzeli ponuđeno i to pretvorili u 3 boda. Sada nas čeka gostovanje u Virju gdje ćemo pokušati vratiti izgubljene bodove – Krešimir Crvenka Virovitica.

Mislim da smo potpuno zasluženo pobijedili. Igrali smo protiv odličnog protivnika i nije bilo lako, ali moji igrači imaju ogromno srce, a o kemiji unutar ekipe ne trebam ni trošiti rijeci. Kao novaci u ligi nakon tri kola smo na prvome mjestu, mogu samo čestitati svojim igračima i svim ljudima u klubu i oko kluba. I još nešto, hvala svima koji navijaju za nas na sve moguće načine, a uz to pozdrav svima koji navijaju protiv nas – Dalibor Gorupić Dinamo.

Minimalna pobjeda u jednoj pravoj prvenstvenoj utakmici. Za nas poslije odrađenih 120 minuta Kupa s Karlovcem u srijedu izuzetno izazovna utakmica. Stvorili smo 4 stopostotne šanse za gol, a realizirali jednu u 24.minuti preko Zdelara. Čestitke mojim igračima, trebalo je to izdržati. Protivnik korektan i dobar – Zoran Mandić Papuk.

Čestitam ekipi Papuka na pobjedi, bili su agresivniji od nas, vrlo često i preagresivni, dok mi nismo imali nikakvu zaštitu od onih koji su nas trebali zaštititi od takve igre. Bili smo hrabri, ali nažalost to nije bilo dovoljno za više od minimalnog poraza – Goran Volf Koprivnica.

Nakon srijede, utakmice u kupu, gdje smo igrali 120 minuta, emocionalno i energetski se potrošili do krajnjih granica, uspjeli smo se dignuti, pogotovo prvo poluvrijeme gdje smo taktički i trkački jako dobro reagirali. Drugo poluvrijeme smo pali, ali dionicu od zadnjih 15 minuta se opet digli, fulali dvije tri šanse, ali na sreću nije nas kaznilo i mirno smo priveli kraju utakmicu. Čestitam svojim dečkima na požrtvovnosti i zalaganju – Nikola Goričanec Varteks.

Prvo poluvrijeme zasluženo vodstvo Varteksa. S puno kombinatorike, utrčavanjima u prostor, te dubinskim loptama su nas izdominirali. Jednostavno nismo se snašli niti smo mogli uspostaviti igru da bi im uspjeli parirati. Drugo poluvrijeme smo bili puno agilniji, puno dominantniji i brži u svim segmentima igre što je bilo za i očekivati jer je Varteks u srijedu imao tešku kup utakmicu pretkola kupa protiv Nedelišća gdje su odigrali 120 minuta pa je drugo poluvrijeme umor prevladao, a njihova energetska potrošnja je bila ispražnjena. Mi smo to iskoristili, pritiskali maksimalno imali igru, stvarali šanse, ali jednostavno nije bilo dovoljno da bi postigli nešto vise. Ukratko – KASNO SMO SE PROBUDILI. I zato čestitke Varteksu na zasluženoj pobjedi – Andrija Balajić Rudar.