Dinamo nosi prednost iz Razgrada

Nogometaši Dinama uspješno su odradili gostovanje u Razgradu gdje su s 2:1 bili bolji od bugarskog prvaka Ludogoreca u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka.

Dinamo je krenuo furiozno u utakmicu i u ranoj fazi stvorio dva pogotka prednosti. Najprije je Slavonac Dino Perić zabio golčinu u stilu prokušanih svjetskih napadača, glavom je primio loptu, pa potegao iz voleja za 0:1. Nedugo potom, u 12. minuti, sjajna akcija Dinamove lijeve strane, Oršić je dao za Ljubičića, a ovoljetno pojačanje Modrih prizemnu loptu šalje u sredinu gdje se ona od domaćeg vratara odbija u mrežu. Bio je to sjajan period Modrih, no da ne bude sve idilično pobrinuo se Dominik Livaković koji je primio gol u svoj kut pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Dinama.

Drugo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Ludogoreca, stvorili su Bugari dvije odlične prilike, no obje je Livaković zaustavio i donekle se iskupio za grešku, dok su na drugoj strani Modri dva puta izigrali domaćine, oba puta u prilici se našao Menalo koji u ovoj sezoni igra u sjajnoj formi, no u Razgradu nije bio na toj razini pa je ostao bez pogotka.

Lijep je ovo rezultat, ali je jasno da ništa nije gotovo, puno je još posla pred Čačićevom momčadi, uostalom, Osijek je najbolji dokaz da 2:1 s gostovanja nije baš nedostižna prednost…