Dinamo nadomak europskog proljeća

Nakon 50 godina “prokletstva” kojeg je srušio Nenad Bjelica, Dinamo je ponovno vrlo blizu europskog proljeća odnosno plasmana u drugi krug Europske lige nakon gostujućeg slavlja protiv još jednog bivšeg kluba aktualnog trenera Osijeka – Wolfsbergera.

WOLFSBERGER – DINAMO 0:3

Strijelci: 0:1 – Majer 60′, 0:2 – Petković 75′, 0:3 Ivanušec 90′

WOLFSBERGER: Kuttin – Novak, Baumgartner (od 46′ Rnić), Lochoshvili, Scherzer (od 82′ Giorbelidze) – Leitgeb – Stratznig (od 72′ Sprangler), Liendl, Wernitznig (66′ Joveljić) – Vizinger (od 82′ Schmerbock), Peretz

DINAMO: Livaković – Moharrami, Theophile, Lauritsen, Gvardiol – Majer (od 74′ Franjić), Jakić (od 83′ Tolić), Ademi (od 90′ Burton) – Kastrati, Oršić (od 74′ Ivanušec), Petković

Prvo poluvrjeme u Klagenfurtu bilo je prava uspavanka sve do posljednjih 5 minuta kada se Dinamo probudio i stvorio tri krasne prigode, dvije je obranio Kuttin, jednu Petkoviću i jednu Ademiju, a kapetan Modrih je treću poslao preko gola. Upravo je dvojac Ademi – Petković bio u glavnim ulogama u nastavku, no prije njih je odličnu partiju golom okrunio Lovro Majer. U 75. minuti Ademi je napravio sjajan prodor, pa kao na pladnju na 6 metara poslužio Petkovića koji ispred sebe nije imao niti vratara i to je bilo 2:0 za hrvatskog prvaka. Kapetan Dinama se i u posljednjoj minuti upisao među asistente, ovoga puta poslužio je Luku Ivanušeca koji je odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za konačnih 0:3!

Ovom pobjedom Dinamo je povećao prednost na vrhu skupine K, došao do 8 bodova, a nakon remija bez golova u Moskvi CSKA i Feyenoorda europsko proljeće čini se kao vrlo izvjesna stvar!

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.