Dinamo iščupao bod u završnici na Maksimiru protiv Osijeka

Uz svesrdnu podršku Kohorte na Maksimiru Bijelo plavi su se u slavonsku metropolu vratili s vrijednim bodom, a da su izdržali još desetak minuta mogla su se u ravnicu sliti i sva tri. Počelo je odlično za igrače Nenada Bjelice nakon pogotka Fiolića na samom otvaranju susreta. Osijek je poveo u 16.minuti na Maksimiru – Žaper je dobio skok na sredini terena, lopta stiže do Topčagića koji idealno asistira Fioliću koji je u punom sprintu prema Livakoviću i sigurnim prizemnim udarcem pogodio mrežu.

Imali su Modri svoje prigode za izjednačenje no Osijek se odlično branio sve do 80.minute kada Petković donosi izjednačenje. Imali su i gosti prilike riješiti utakmicu, a naročito u 79.minuti kada Hiroš ulazi s lijeve strane u kazneni prostor, bio je u dobroj poziciji za udarac, ali nije dobro ciljao. Lopta je otišla daleko od lijeve vratnice. Samo minutu nakon toga slijedi kazna – Dinamo je uspio izjednačiti. Iz prekida je centrirao Mišić, a Petković je glavom s nekih 11 metara vrlo precizno pogodio sam lijevi kut za 1:1.

Pokazalo se za konačan rezultat i podjelu bodova u Maksimiru čime je Osijek itekako zadovoljan jer je obranio prednost pred Dinamom, vratio se na prvo mjesto pa u miru čeka rasplet nedjeljnih susreta pri čemu će oči biti uprte u onaj Rijekin u velikom dalmatinskom derbiju gdje bi poraz Tomićeve momčadi značio ostanak Osijeka na vrhu s tri boda prednosti pred braniteljem naslova iz Zagreba.

16 21.11.2021 15:00 Velika Gorica HNK Gorica – NK Lokomotiva (Z) -:-
16 20.11.2021 15:00 Zagreb GNK Dinamo – NK Osijek 1:1
16 20.11.2021 17:05 Pula NK Istra 1961 – HNK Šibenik 3:4
16 21.11.2021 17:30 Rijeka HNK Rijeka – HNK Hajduk -:-
16 19.11.2021 18:00 Zagreb NK Hrvatski dragovoljac (Z) – NK Slaven Belupo 1:2