Dilj uvjerljiv, domaći poraz Frankopana

Nastavljamo istim ritmom, Darda i Dilj pobjeđuju redom svoje suparnike, razmak se ne mijenja pa ćemo morati još malo pričekati za proslavu naslova koji će teško pobjeći sa legendarnog stadiona kraj Đole. No Dilj se ne predaje pa je nova pobjeda stigla protiv Torpeda koji je ponovo odigrao solidnu partiju postigao odličnom Dilju dva pogotka u Vinkovcima no ipak nešto malo nedostaje Ivandinoj momčadi kako bi bodovni učinak bio adekvatan prikazanim igrama. Imali su gosti dva puta i vodstvo no na kraju su posustali, a Terzić i Martinković zabili svaki po dva pogotka za razrješenje nedoumica.

Jako vrijedne i nenadoknadive bodove je izgubio Frankopan na svom terenu, a pokupio ih je Radnički iz Županje koji he pogocima Antonija Pavelića i Elvira Bukve preokrenuo vodstvo domaćina i vjerojatno ih pogurao prema Prvoj ŽNL ukoliko i to pretposljednje mjesto bude nesretno. Mladost je stigla do nove pobjede koja je izborena tijesno s jednim pogotkom u mreži domaćina, a ponajbolji igrač momčadi iz Satnice Đakovačke je ovoga puta imao ulogu jockera s klupe. Marijo Bojanović je ušao u drugom dijelu i zabio jedini pogodak na utakmici.

Zrinski igra sve bolje i marljivo skuplja bodove koji jamče očuvanje statusa MŽNL – ligaša. Kvesićevu momčad je ovoga puta povukao Ivan Aleksić koji je zabio pola od četiri koliko su Zeleni zabili, a gost je s dva pogotka tek malo ublažio poraz. Šokadija je iskoristila prošaranost kod gostiju iz Višnjevca i stigla do glatke pobjede koju je donio Mato Petričević mirnim realizacijama kaznenih udaraca zabivši prvi i zadnji pogodak na utakmici, a između njega se ugurao Viktor Grgić.

27 09.05.2021 17:30 Andrijaševci NK Frankopan (RA) – NK Radnički (Ž) 1:2
27 08.05.2021 17:30 Darda NK Darda – NK Olimpija 2:1
27 09.05.2021 17:30 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – NK HAŠK Sokol 1:0

Frankopan – Radnički Ž 1:2

Domaćin bolje otvorio utakmicu ranim pogotkom, nakon toga do kraja prvog dijela igralo se ravnopravno ali bez ideje u zadnjoj trećini terena. U drugi dio ušli smo agresivnije s bržim protokom lopte što nam je donijelo dva pogotka i vrijedna tri boda. Strijelci Elvir Bukva i mladi Antonio Pavelić. Dečkima čestitam na zasluženoj pobjedi – Andrija Besek, Radnički Ž.

Maldost – Hašk 1:0

Nakon srijede i prolaska u finale kupa, odmah sam počeo upozoravati dečke da nam u nedjelju dolazi ekipa koja je u dobroj formi, s dvije pobjede, bez primljenog gola te da ih ni u kojem trenutku ne smijemo podcijeniti. Gosti su se postavili pametno, znali su po što su došli, a mi smo im olakšali, uopće nismo bili na razini. Na poluvremenu odmah radimo tri izmjene, napokon pokušavamo igrat kako znamo i iz jedne sjajne akcije zabijamo za 1:0 što smo zadržali do kraja. Ne igramo bajno, patimo se, ali tko te pita, pobjeđujemo. Ritam je strašan, srijeda subota, nema nas puno, no ovo momci koji su tu igraju iznad svojih mogućnosti i svaka im čast. Gosti su zaslužili barem bod, ali to je nogomet. Želim im puno sreće u nastavku natjecanja, po prikazanom zaslužuju ostati u ovom rangu. Mi 4. mjesto idemo proslaviti kako samo mi znamo – Ivan Denić, Mladost.

Zrinski – Slavonac 4:2

Odlično prvo poluvrijeme u kojem nismo dozvolili gostima šansu i vodili 2 0. Ulazak u 2.poluvrijeme je bilo lose međutim i u tom izdanju smo uspjeli podići rezultat na 4:0 nakon čega neshvatljivo se povlačimo i dopuštamo gostima 2 laka gola te ulazimo u nervozu koja nas na kraju nije došla glave. Idemo dalje raditi i popravljati ono sto ne valja. Gostima puno sreće u nastavku prvenstva – Stjepan Kvesić, Zrinski.

Dilj – Torpedo 5:2

Dobra utakmica, puna svega zbog čega je nogomet najpopularniji sport. Ipak mislim da smo zasluženo pobijedili, čestitke gostima na dobroj partiji i mojim momcima na novoj pobjedi – Dejan Pavličić, Dilj.

Kada zabiješ dva gola Dilju u gostima, a ne uzmeš ni bod ostaneš jako razočaran. Onom tko i malo prati moje izjave pomalo sam i dosadan time što svaku utakmicu u izjavi bude to da smo jednostavno griješili i nakon tih grešaka primali golove. Tako je bilo i ovog puta. Ne možemo mi zabiti koliko možemo jednostavnih golova primiti. – Branimir Ivanda, Torpedo.

Šokadija – Višenjvac 3:0

Bez obzira na brojne izostanke važnih igrača morali smo pružiti više i igrati kvalitetnije. Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi – Zvonko Knez Višnjevac.