Dilj u derbiju svladao Valpovku i preuzeo čelnu poziciju koja je Radničkom izmakla za jedan pogodak

Odigrano je nekompletno deseto kolo koje će u novom terminu morati zaključiti Borac i Borinci u Boboti, a nakon pobjede Dilja u derbiju kola nad Valpovkom momčad Dejana Pavličića je zasjela na prvo mjesto, a ono je izmaknulo ekipi Darije Dundovića za jedan pogodak čime bi se po gol razlici ove ekipe potpuno izjednačile. Istina Dilj bi ostao vodeći zbog više postignutih pogodaka pa su tehnički Radničkom trebala još dva pogotka za lidersku ulogu no sigurno u Meci ne žale puno zbog toga jer je najvažnije da je stigla pobjeda nad vrlo dobrom ekipom iz Satnice Đakovačke.

Valpovka je povela u Vinkovcima no ako nema Marka Terzića pojavi se Marko Martinković koji je s dva pogotka donio svojoj ekipi vrh. Jocker s klupe Marijan Belčić donio je početkom zadnje trećine susreta vodstvo Radničkom, a pobjedu je u samom finišu ovjerio Luka Marković. Nikica Bartulović je startao s pobjedom na klupi momčadi iz Cerne protiv zahtjevnog suparnika iz Bošnjaka. Višnjevac se raspucao protiv gosta iz Županje, a u petardi je prednjačio sjajni Ivan Gelo s dva pogotka. Grabovac je zabio dva puta gostu iz Šokadije, Aleksandar Brumen upisao novi Clean Sheet kao i kolega Dario Storjak čiji se Slavonac pridružio ekipama koje su slavile s 2:0 – na čak tri terena.

10 10.10.2021 16:00 Vinkovci NK Dilj (V) – NK Valpovka 2:1

Dobra, muška utakmica u kojoj smo mi odigrali jako dobro prvo poluvrijeme. Odličan ulazak u utakmicu nam je donio vodstvo već u 8. minuti, a za 2:0 smo zabili u 16. minuti. Drugo poluvrijeme gost smanjio na 2:1 u 61. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Za na zabili Šimunac i Prnjak..Sportski pozdrav – led je probio novi trener Tomislava Nikica Bartulović.

Čestitke domaćinu na pobjedi. Sretno dalje – Stjepan Kvesić, Zrinski.

Dario Dundović HNK Radnički Mece je dao svoje viđenje utakmice za Sportalo:
Velika želja i angažiranost svih igrača donijela je novu pobjedu i tri važna boda. Čestitke svima ,a gostima puno uspjeha u nastavku prvenstva.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Organizirano su se branili, iako oslabljeni, dali su svoj maksimum i iskoristili svoje šanse. Mi smo drugo poluvrijeme odigrali dosta blijedo, nismo iskoristili svoju dužinu klupe, svojim smo glupostima darivali domaćina. Ništa, današnju partiju moramo dobro izanalizirati, utakmice u gostima moramo pod hitno popraviti. Radničkom zahvaljujem na promjeni termina i želim puno sreće u daljnjem natjecanju – rekao je Ivan Denić trener Mladosti.

Odigrali smo odličnu utakmicu, bili smo odgovorni i konkretni prema naprijed pa uz ovih pet još nekoliko puta smo mogli matirati protivnika. Svi su odigrali odlično, istaknuo se dvostruki strijelac Gelo, a vidi se i trenerski rukopis što nam u konačnici donosi i visok plasman i borbu za najviše pozicije. Bili smo bolji svih devedeset minuta utakmice, a korektnim gostima iz Županje želim puno sreće u nastavku natjecanja – izjava je tajnika Višnjevca Davora Jegera.

Zaslužena pobjeda domaćina, prvi dio utakmice bili smo loši u defanzivni i u ideji prema naprijed što je raspoloženi domaćin kaznio s četiri pogotka. Drugi dio puno kvalitetniji u defanzivnom dijelu i u kreacije prema naprijed donosi nam pogodak i još dvije dobre situacije za gol. Iako smo doživjeli visoki poraz moram reći svaka čast igračima koji su danas došli na utakmicu i branili boje kluba – izjavio je trener Radničkog Andrija Besek

Po teškom terenu i vremenu i s obzirom da smo imali u srijedu kup, momcima kapa do poda za danas. Ostavili su srce na terenu i stigla je nagrada zbog toga. Čestitke i gostima iz Valpova, odlična su ekipa koja je došla igrati i nadigravati se i pri tom su u dobrom djelu i uspjeli. Mislim da je publika mogla biti zadovoljna današnjom utakmicom – kazao je zadovoljni trener Dilj Dejan Pavličić.

Čestitam domaćinu na pobjedi. Više su željeli pobjedu i tako su se postavili na terenu. Jedna dobra utakmica, po teškim uvjetima, s puno čvrstih startova s obje strane. Domaćin je iskoristio sve naše poklone i iz naših pogrešaka postiže dva pogotka. Mi svoje prilike nismo iskoristili, a domaćin je uzeo poklonjeno i zasluženo slavio – komentar je Davora Mijatova trenera Valpovke