Dilj i Grabovac s bodom kući, Valpovka i Borac KV teniskim manirima do pobjeda

U četiri subotnja susreta imali smo priliku vidjeti borbu za najvišu poziciju koju je spremno zgrabila ekipa Borca iz Kneževih Vinograda, a i Valpovka se vrlo efikasnom partijom probila ispred Dilja koji je igrao neodlučeno u Županji kao što je bilo i u Otoku koji je propustio prigodu napredovati prema gore. U Otoku nije bilo pobjednika, a niti pogodaka pa je Grabovac ponio kući jedan bod s teškog gostovanja. U Županji je domaćin poveo krajem prvog dijela pogotkom Elvira Bukve gostu bod spasio s kreča mladi Luka Kalaica sredinom drugoga. Borac prema očekivanjima nije propustio prigodu uzeti bodove protiv mladih Osječana, a u nedostatku Slavka Barata glavnu rolu je preuzeo Marko Prugovečki koji je zabilježio hattrtick, a svoju osobnu statistiku nije propustio podebljati ni Dominik Tkalec. Šesticu je zabila i Valpovka – pola u prvom, pola u drugom, a prednjačio je s dva pogotka Mislav Čamić.

11 16.10.2021 15:30 Valpovo NK Valpovka – NK Borac (Bo) 6:0
11 16.10.2021 15:30 Županja NK Radnički (Ž) – NK Dilj (V) 1:1
11 17.10.2021 15:30 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – NK Višnjevac -:-
11 17.10.2021 15:30 Bošnjaci NK Zrinski (B) – HNK Radnički (M) -:-
11 17.10.2021 15:30 Livana NK Tomislav (L) – NK Tomislav (C) -:-
11 17.10.2021 15:30 Babina Greda NK Šokadija (BG) – NK Slavonac Komletinci -:-
11 16.10.2021 15:30 Otok NK Otok – HNK Grabovac 0:0
11 16.10.2021 18:00 Kneževi Vinogradi NK Borac (KV) – NK Olimpija 6:1
11 17.10.2021 15:30 Jarmina NK Borinci – NK HAŠK Sokol -:-

Čestitam dečkima na odigranoj utakmici, napokon se i nama otvorilo. Od prve do zadnje minute smo nametnuli svoj ritam i poveli odmah u 3.minuti. Nakon toga je samo bilo pitanje sa koliko će razlike utakmica završiti. Gostima čestitam na korektnoj utakmici i želim im sreću u nastavku prvenstva – rekao je trener Valpovke Davor Mijatov.

Danas nismo samo izgubili utakmicu već smo se i osramotili, ima puno načina da se izgubi utakmica, ali ovaj naš način je danas čista bruka i sramota. To naravno ne umanjuje odličnu predstavu domaćina kojima čestitam na pobjedi i fer I korektna utakmici kao i srcima današnje utakmice – razočaran je bio Miodrag Radić trener Borca.

Fer i korektna utakmica u koju smo dobro ušli, neobjašnjivo pali drugi dio prvog poluvremena što je domaćin znao iskoristiti i kazniti nas. Uspijevamo izjednačiti i na kraju najrealniji rezultat – kazao je trener Dilja Dejan Pavličić.

Danas smo zaslužili tri boda, stvorili smo pet situacija za gol, gosti ako se izume jedanaesterac nisu ozbiljnije ugrozili naš gol. Isto tako ne možemo biti zadovoljni suđenjem nama u prvom dijelu nije dosuđen očiti penal dok je gostima u drugom dijelu suđen iznuđeni. Igračima čestitke na prikazanom vjerujem s ovim pristupom vrati će nam se drugi puta – komentirao je  Andrija Besek trener Radničkog.

Utakmica kakvu smo i očekivali s puno slabijim protivnikom u kojoj ni u jednom trenutku nije bilo upitno pitanje pobjednika – zadovoljan je bio trener Borca Saša Balatinac.