Dikonićev stroj prošao i Gradište, derbi u Štitaru pripao Slogi

Potvrda izvrsnosti i zaslužene liderske uloge stigla je u obliku pobjede ,momčadi Dražena Dikonića na vrlo zahtjevnom gostovanju u Gradištu gdje je jedini strijelac na tom susretu bio Domagoj Ćuk već u prvoj minuti i to je bilo to barem što se tiče pogodaka. Potvrda odličnih igara i prilično lijepog bodovnog salda stigla je i za Županjce kod jako dobrih Negoslavaca odakle se Zeleni vraćaju s vrijednim bodom i dokazom da su najave o konkurentnosti bile utemeljene. Sloga je također dokazala iznimno vrijednom i bitnom pobjedom da sve ovo nije nimalo slučajno pa nakon trojke u derbiju kola sigurno mogu maštati i o konačnom uspjehu prije zimskog sna. Ivan Prnjak je zablistao, zabio prvi i zadnji pogodak za svoju momčad i otpratio goste u Nuštar praznih džepova.

Sve je više radosti u Šlajfinom dječjem vrtiću pa s novom pobjedom u F derbiju mogu lakše disati i igrati puno rasterećenije u narednim utakmicama. Iako je gost iz Iloka poveo i imao tricu u rukama na odmoru u drugom dijelu se bude domaći i s tri pogotka osvajaju tri velika boda. Budućnost se malo trgnula pa s prilično zahtjevnog gostovanja u Trpinji otišla u Šiškovce neporažena, a bod je osigurao Adrijan Blažević poravnavši na početku drugoga dijela. Croatia je očekivano ostvarila domaću pobjedu iako je gost pokazao solidnu partiju i skupo prodao kožu te prijetio tijekom većine susreta no do izjednačenja je uvijek ostao malo kratak, konkretnije domaćina je uvijek za korak bježao i na kraju pobjegao do nove pobjede koja Bogdanovčane drži i dalje u najužem krugu kandidata za jesenski naslov.

25.09.2022 15:30 Bogdanovci NK Croatia Bogdanovci – NK Slavonac Prkovci 4:2

Opet kao u Šiškovcima ulazimo loše u tekmu i dobivamo gol za 0:1 i ne znam što je problem da tako slabo ulazimo u tekmu, možda je moja krivica jer mi ekipa dobro ne reagira na početak. Zadnjih 15 minuta prvog dijela i cijelo 2.poluvrijme kontroliramo utakmicu, okrećemo ju i igramo, rekao bih do granica svojih mogućnosti. Savršeno 2. poluvrijeme rezultiralo je s tri pogotka i zasluženu pobjedu Frankopana. Čestitao bih svojim momcima na pobjedi i odličnom drugom poluvremenu. Idemo dalje, imamo sad dva teška gostovanja – Mitnica i Drenovci i probat ćemo nešto ćapiti vani. Prva pobjeda na domaćem terenu, vjerujem da je dala krila mojim klincima. Gost dobar, ali mislim da je pobjeda čista i zaslužena – Tomislav Pavličić Frankopan.

Ovu utakmicu nismo odigrali na nivou na kojem smo trebali. Za razliku od prošlog i pretprošlog kola gdje smo se predstavili kao dobar tim ovaj put smo zakazali. Poslije ranog vodstva ekipa zapala u letargiju i usprkos tome imali smo par prilika da dupliramo prednost koje nismo iskoristili. Drugo poluvrijeme iz kontranapada dobivamo gol. Do kraja smo pokušali da stignemo do prednosti i uz par prilika nismo u tome uspjeli. Gost je u tim trenucima imao dvije povoljne prilike iz naših grešaka. Sve u svemu nezadovoljan sam ishodom ove utakmice i smatram da smo morali bolje – Slobodan Bačić Sinđelić.

Čestitao bih ekipi iz Vođinaca na osvojenim bodovima. Velika zasluga je svakako njihovog vratara Čičića koji je branio odlično. Mi smo kod 1:0 propustili realizirati jedanaesterac (Prkić) i 2 stopostotne šanse (Jančić), a u drugom poluvremenu i mi i oni po 100% šanse. Zaslužili smo možda više, ali to je nogomet. Sportski pozdrav – Mirko Godanj Slavonac.

Mladost dalje ostaje lovina. Danas otvorena utakmica u Gradištu, puna šansi i s jedne i s druge strane. Domaćin nije iskoristio jedanaesterac tj. naš Čičić je maestralno razoružao Prkića. Stvarno prava tekma i čestitam mojim momcima koji već 18 utakmica ne znaju za poraz. Sportski pozdrav s vrha! Gol za nas postigao Ćuk u 1.minuti što je bilo dovoljno za bodove – Dražen Dikonić Mladost.

Utakmice koju sam se najviše pribojavao odradili smo rutinski, protiv odlične ekipe iz Nuštra, ekipe koja igra najljepši nogomet u ligi, ovako dobiti, kapa do poda dečkima. Sazreli smo u svim segmentima i sad smo jako opasni – Mato Lukačević Sloga.

Čestitke našim Lavovima! Nakon teškog poraza u derbiju prošlo kolo naši dečki nisu potonuli psihički, već su odigrali poput pravih ratnika. Povratkom našeg kapetana od prve minute legendarnog Danijela Kuzmanovića naša momčad je dobila dodatni impuls. Prvo poluvrijeme stvaramo par odličnih prilika koje ne zabijamo, nakon toga gost zabija preko Nenada Erića. To naše dečke nije uzdrmalo, već pred kraj poluvremena na asistenciju Kuzmanovića, Križan zabija za 1:1. Do kraja utakmice bez puno pravih prilika, ali uspjeli smo uz veliku borbu osvojiti vrlo važan bod. Suđenje fer i korektno, kao i domaćin – Mladen Ćatić Županja 77.